18. oktobrī pulksten 17.06 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma informāciju, ka Ošupes pagasta Lejniekos deg dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, vienstāva koka dzīvojamā māja jau dega ar atklātu liesmu un tai bija iebrukušas koka konstrukcijas.
Ūdens ugunsgrēka dzēšanai tika ņemts no tuvējās Aiviekstes upes. Kopējā degšanas platība bija 70 kvadrātmetru. Ugunsgrēks tika lokalizēts pulksten 18.02, bet pilnībā likvidēts – pulksten 18.49. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 35 gadus vecs vīrietis, un tā iespējamais iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.
VUGD Madonas daļas komandieris Gints Ilva apstiprināja, ka šī pagaidām ir ticamākā ugunsgrēka izcelšanās iemesla versija, bet kopumā Madonas reģionā, par laimi, šogad nav bijis pārāk daudz līdzīgu gadījumu. Taču, lai izvairītos no šādas nelaimes, iedzīvotāji tiek aicināti nebūt vieglprātīgi un smēķējot ievērot drošības noteikumus: nesmēķēt gultā, dīvānā, sēžot krēslā vai blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem; vienmēr kārtīgi nodzēst cigareti un izmest to tikai tam speciāli paredzētā vai ierīkotā vietā; nekad neizmest izsmēķi atkritumu urnā vai ārā pa logu, jo tā var iekrist kaimiņa balkonā vai dzīvoklī un izraisīt ugunsgrēku; cigareti nodzēst, pārliecinoties, vai telpā nav viegli uzliesmojoši priekšmeti un ka pelnutrauks atrodas aizvējā, lai dzirksteles neizraisītu ugunsgrēku.
Autore: LAURA VOITIŅA