Kā nesen informējām Madonas sabiedrību, no 27. līdz 29. oktobrim Madonā notiks pirmais starptautiskais Jāņa Norviļa jauno pianistu konkurss.
Līdz ar oktobra pirmajām dienām noslēgusies konkursa dalībnieku reģistrācija. Konkursam pieteikušies pavisam 25 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas vecumā no 6 līdz 16 gadiem. Šāda veida konkurss Madonā būs nebijis notikums. Tas tiks atklāts ceturtdien, 27. oktobrī, pulksten 18 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē ar siguldiešu klavieru dueta priekšnesumu. Tālākā konkursa gaita būs klausāma un skatāma piektdien, 28. oktobrī, no pulksten 10 līdz aptuveni 15.30 Madonas kultūras namā. Pēc žūrijas komisijas locekļa Slavomira Vilka solokoncerta, kas notiks piektdienas vakarā pulksten 18, paredzēta konkursa rezultātu paziņošana. Noslēguma koncerts un laureātu apbalvošana notiks sestdien, 29. oktobrī, pulksten 11 Madonas kultūras namā. Kā noslēdzošais pasākums šo koncertiem bagāto dienu klāstā būs Ilgas Augustes monogrāfijas „Jānis Norvilis" atvēršanas svētki mūzikas skolā sestdien pulksten 13.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2011.
Autore: ILZE TOMSONE,
J. Norviļa Madonas mūzikas skolas klavierspēles skolotāja