Sporta centrs „Samuraji" veiksmīgi iesācis sezonu ārvalstu sacensībās.
Šajā sezonā mūsu sportisti jau ir piedalījušies četros ārvalstu turnīros, un visos ir izcīnītas godalgotas vietas. No 3. līdz 4. septembrim Somijā (Tamperē) notika starptautiskās karatē sacensības „Finnish Open 2011". Šīs sacensības laika gaitā ir attīstījušās par spēcīgākajām un apmeklētākajām Skandināvijā. Iespējams, tas tādēļ, ka Tamperē ir notikuši pat Eiropas un pasaules čempionāti karatē.
Pirmais sacensībās startēja Jānis Mūrmanis, kam šī bija debija pieaugušo konkurencē starptautiskajā arēnā. Jānis pārliecinoši uzvarēja Krievijas un Luksemburgas sportistus, cīnījās neizšķirti ar Somijas pirmo numuru, un tiesnešu balsojumā vērtējums bija par labu mājiniekam. Rezultātā Jānis (kategorijā -75 kg) ieguva 3. vietu. Vēlāk startēja Sanita Mūrmane (kategorijā virs 65 kg) un izcīnīja 3. vietu.
15. oktobrī Igaunijā (Tallinā) notika karatē sacensības „Taifu Cup 2011", kur piedalījās vairāk nekā 400 sportistu no 8 valstīm (Igaunijas, Gruzijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Somijas un Latvijas). Sporta centru „Samuraji" veiksmīgi pārstāvēja divi audzēkņi. Niks Dieriņš no Madonas pilsētas 1. vidusskolas (kategorijā 8-9 gadi) disciplīnā kata 19 sportistu konkurencē iekļuva pusfinālā, kur piekāpās 2. vietas ieguvējam. Rezultātā Niks ieguva 3. vietu. Vīgants Vasilišins no Cesvaines vidusskolas (kategorijā 8-9 gadi, līdz 28 kg) 18 sportistu konkurencē spēja iekļūt pusfinālā, kur piekāpās čempionam un ierindojās 3. vietā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2011.
Autors: ROLANDS DRUŽOKS,
sporta centra „Samuraji" vadītājs
Foto no personiskā arhīva