Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vienošanās par koalīciju

Redakcija

Autors • 14.10.2011.

Burtu lielums

Pirmdien jaunievēlētā 11. Saeima sanāks uz pirmo sēdi. Viedokli, vai partijām līdz pirmajai sēdei izdosies vienoties par koalīciju un kam vajadzētu uzticēt Saeimas priekšsēdētāja amatu, lūdzu izteikt Ērgļu novada Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni un Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Modru Vilkaušu.

Jādomā cerīgi
– Vienubrīd palika iespaids, ka sarunas ir iestrēgušas un partijas nonākušas strupceļā, bet tagad izskatās, ka vienošanās starp trim partijām par koalīcijas izveidošanu varētu būt galīga. Droši vien jāpiekrīt Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, ka, ja Valdis Dombrovskis spēs vienoties ar pārējiem kolēģiem par Saeimas vairākuma atbalstu, tagadējais premjers valdību varētu vadīt arī turpmāk, – uzskata Agita Opincāne. – Katrā ziņā jādomā cerīgi un jātic, ka koalīcija, jaunā valdība tiks izveidota iespējami drīz un vīri un sievas beidzot gribēs nopietni strādāt valsts labā, nevis tikai savstarpēji sarunāties. Attiecībā uz Saeimas vadību – par tās priekšsēdētāju, ja valdību uztic veidot V. Dombrovskim, varbūt vajadzētu vēlēt Valdi Zatleru, lai abi šie svarīgie amati nebūtu vienas partijas rokās. Turklāt V. Zatlers tik daudz ko mēģinājis no jauna ieviest, apvērst un novērst, ka viņam būtu jādod šī iespēja strādāt un parādīt, ko var un ko ne. Savukārt Saeimas prezidijā vajadzētu ievēlēt deputātus no visām parlamentā iekļuvušajām partijām. Tas būtu tikai taisnīgi un tiktu arī respektēta visu vēlētāju griba.

Strīdos dzimst patiesība
– Partiju savstarpējās sarunas norit grūtāk, nekā sākumā, uzzinot vēlēšanu rezultātus, varēja domāt. Var jau būt, ka par visām domstarpībām ir labāk diskutēt vēl līdz jaunievēlētās Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanai. Sarunas pamazām virzās uz priekšu, un, manuprāt, līdz parlamenta pirmajai sēdei vienošanās būs panākta gan par valdības veidošanu, gan amatu sadali. V. Zatleru tagad daudzi kritizē, bet man patīk, ka viņš valdības veidošanai nepieiet formāli, ir jūtama viņa vēlme kaut ko mainīt, – akcentē Modra Vilkauša.
– Vēlēšanās es nebalsoju par ZRP, bet, neraugoties uz to, nedomāju, ka viņš būtu tik ļoti jākritizē. Arī tas, ka viņš maina viedokli, norāda, ka partiju savstarpējās sarunas norit smagi un ne jau no viņa vien viss ir atkarīgs, it īpaši, ja viņam vēl pašam jāiepazīst sava komanda. V. Zatleru varētu arī ievēlēt par Saeimas priekšsēdētāju, ja par premjeru tiek nominēts V. Dombrovskis (citu kandidatūru šim amatam es neredzu), bet, ja Saeimas prezidijā ievēlētu pārstāvjus no visām partijām, tas būtu tikai apsveicami.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px