7. oktobrī, piedaloties Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim, arhitektam Jurim Morim, būvuzraugam Andrim Garančam, SIA "Madonas būve" valdes loceklim Oskaram Janovičam un celtniekiem, spāru svētkus atzīmēja sporta bāzes "Smeceres sils" kompleksa "Loģistikas centrs" ēka.
Spāru svētkos, ievērojot tradīcijas, uz topošā jumta kores tiek uzcelts ozollapu vainags.
Ēkas pamati tika izrakti un tās celtniecība uzsākta šā gada pavasarī. Centrālās mājas būvniecību paredzēts pabeigt līdz šā gada slēpošanas sezonas sākumam, un tas, ka oktobra sākumā celtne jau ir tikusi līdz spāru svētkiem, vieš cerības.
Turpinoties sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" rekonstrukcijai, topošajā celtnē būs telpas sportistiem, tiesnešiem, treneriem, slēpju sagatavošanai, arī labierīcības un ģērbtuves sportistiem, paredzēta arī pirts telpa, ikvienam sacensību laikā būs iespēja sasildīties, iedzert karstu tēju vai kafiju, pārģērbties. Līdz ar to ikvienu sacensību organizēšanai būs radīti mūsdienu prasībām atbilstīgi apstākļi. Tas nepieciešams ne tikai vietējo, Latvijas mēroga, arī starptautisku sacensību rīkošanai, un 2012. gada 8.-9. februārī "Smeceres silā" otro gadu pēc kārtas tiks rīkotas "Skandināvijas kausa" posma sacensības distanču slēpošanā.
– Mūsu darbības laikā šādas konstrukcijas ēka (koka stāvbūve) ir pirmoreiz, bet, sadarbojoties ar pieredzējušiem koka konstrukciju izgatavotājiem – firmu "A Koks" Rīgā, esam tikuši galā, samontējuši kopā, – uzsvēra Oskars Janovičs. Viņš papildināja, ka pēc spāru svētkiem svarīgākais ir tikt zem jumta, jo ziema tuvojas. Paralēli pagrabstāvā jau rit apdares darbi, flīzēšana pabeigta 90% apmērā. Patlaban objektā strādā astoņi strādnieki, bet ir paredzēts, ka būs "Madonas būves" papildspēki.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto