Šonedēļ SIA „Madonas namsaimnieks" Mārcienas pamatskolā plāno uzsākt cauruļu nomaiņu un savest kārtībā apkures sistēmu, bet pēc tam skolas ēkas centrālajam korpusam tiks uzlikts jauns jumts.
„Stars" jau rakstīja, ka 21. augustā, desmit dienas pirms jaunā mācību gada sākuma, Mārcienas pamatskolā izcēlās ugunsgrēks, kā rezultātā stipri cieta galvenā korpusa jumts aptuveni 450 kvadrātmetru platībā. Neraugoties uz to, skolā 1. septembrī veiksmīgi sākās jaunais mācību gads, jo, pateicoties mārcēniešu saliedētībai, skolotājiem un brīvprātīgajiem palīgiem, ugunsdzēsējiem, daudz tika darīts, lai mazinātu ugunsgrēka sekas, līdz ar to telpas 1. un 2. stāvā ugunsgrēka dzēšanas laikā cieta minimāli un mācības varēja sākties.
– Pēc ugunsgrēka SIA „Madonas namsaimnieks" demontēja bojātā jumta konstrukcijas un uzlika pagaidu jumtu, kas, jāatzīst, kalpo labi. Taču tā, protams, ir pagaidu konstrukcija un skolai ir nepieciešams jauns jumts. Tehniskais projekts ir jau izstrādāts un saskaņots būvvaldē, kā arī iesniegts apdrošinātājiem, kas, cik man zināms, patlaban veic ekspertīzi, izvērtē visu pozīciju pamatotību un apjomu, – informē Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece. – Droši vien tuvākajā laikā kļūs zināms AS „Balta" slēdziens, bet pēc tam arī varēs sākties jumta atjaunošanas darbi, citiem vārdiem – pamazām visas lietas virzās uz priekšu. Šonedēļ tiks uzsākta cirkulācijas cauruļu atjaunošana, kuras atradās bēniņos un arī cieta ugunsgrēkā.
Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja atzīst, ka ir veicies tajā ziņā, ka šogad ir silts rudens, līdz ar to mācības varēja noritēt netraucēti, neraugoties uz to, ka skolai ir tikai pagaidu jumts, bet tuvākajā laikā, gaisa temperatūrai pazeminoties, klases no augšējā stāva tiks pārceltas uz blakus ēku – pirmsskolas iestādi, kur šonedēļ sāksies apkures sezona.
Arī SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis apstiprināja, ka Mārcienas pamatskolā vispirms tiks atjaunotas caurules un savesta kārtībā apkures sistēma, lai skolu varētu nodrošināt ar siltumu. Pēc tam, kad tiks parakstīts trīspusējs līgums starp Mārcienas pagasta pārvaldi, AS „Balta" un SIA „Madonas namsaimnieks" kā būvdarbu veicēju, tiks uzlikts jauns jumts. Atjaunošanas darbiem nepieciešams ap 108 000 latu.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto