Oktobra pirmā pirmdiena ir Pasaules arhitektūras diena. Tā tiek atzīmēta, lai popularizētu labu arhitektūru, informētu plašāku sabiedrību par arhitektu un arhitektu biroju darbu, veicinātu dialogu starp pašreizējiem un nākamajiem organizāciju biedriem, kā arī to uzņēmumu pārstāvjiem, kas darbojas arhitektūras jomā. Pasaules arhitektūras dienas svinības katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā, kā arī Rīgā. Tā par arhitektūras metropoli iepriekš bijusi Alūksne, Ventspils un Liepāja, bet šogad – Madona.
Vakar Madonas novada pašvaldības ēkā pulcējās arhitekti no apkārtējiem novadiem, kā arī Rīgas, pārstāvji no Latvijas Arhitektu savienības, Madonas novada pašvaldības un interesenti.
Klātesošos dienas iesākumā uzrunāja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola: – Madona ir viena no skaistākajām un ainaviskākajām Latvijas pilsētām. Pie mums visa nedēļa tika aizvadīta Arhitektu dienas noskaņās, jo ne jau nu katru dienu viesos sagaidām tik cienījamus, ar radošu lidojumu apveltītus cilvēkus. Lepojamies ar saviem arhitektiem, kam izdevās piesaistīt šo pasākumu tieši mūsu pilsētai. Mūsu uztverē, šīs dienas galvenais mērķis ir atgādināt pasaulei par kopīgo atbildību dabiskās vides saglabāšanā nākotnei. Tieši tādēļ Madona ir tik atbilstīga šī notikuma organizēšanā, jo ir latviska mazpilsēta. Mums – no vienas puses – ir veicies, no otras – varbūt ne, ka šeit nav uzbūvēti lieli ražošanas monstri, kas bieži vien nomāc apkārtni. Joprojām varam priecāties par nesabojāto vidi, gleznaino reljefu – esam dzīvojuši harmonijā ar dabu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto