Domājams, ikkatrs atceras mācību, ko mammas parasti nodod saviem bērniem: „Nelasi tumsā! Sabojāsi redzi." Tā kā nu jau vakari arvien ātrāk kļūst tumši, kā arī skolēniem aktīvi norisinās mācības, vēlējāmies lasītājiem atgādināt par apstākļiem, kas var ietekmēt redzes pasliktināšanos.
Jautāta, ar kādām problēmām pie viņas pārsvarā vēršas pieaugušie un bērni, Madonas slimnīcas okuliste Gundega Otvare atbildēja: – Šobrīd Madonā pacientu vidū visizplatītākās problēmas ir glaukoma un katarakta. Diemžēl, ar laiku šīs slimības ir kļuvušas „jaunākas" – agrāk tās bija izplatītas cilvēkiem vecumā no 60 gadiem, tagad – jau no 40 gadiem. Savukārt bērnu vidū visizplatītākā ir tuvredzība, ko, starp citu, arī konstatē arvien jaunākiem bērniem – nevis tikai pusaudžiem, bet pat jau 1., 2. klasē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto