Labas tradīcijas dzīvo, un 13. reizi 1. oktobrī Saieta laukumā Madonā sarīkotie Kartupeļu svētki izcēlās ar saulainu un siltu dienu, kad priecēja daba, līdz ar to – izveidojās arī dzīva un bagāta tirgus atmosfēra.
Teiciens "Rudentiņš – bagāts vīrs" šoreiz pilnībā attaisnojās, jo to, kas izaudzis laukos, pilsētnieki varēja ne tikai nopirkt, arī izvēlēties, no kā pirkt lētāk. Kartupeļi, burkāni, kāposti, sīpoli, bietes, āboli, dzērvenes, ķirbji, cidonijas, smiltsērkšķi un to sula, siers, kūpinājumi, pašcepta maize, medus, mārtiņrozes, sīpolpuķes, augļukoku, košumaugu, vīnogu, zemeņu un rudens aveņu stādi, ziemcietes – šoreiz netrūka ne nieka. Bija pat dzīvās radības – pīles un truši.
Ne tikai no Madonas novada, no Vidzemes, Latgales un Zemgales novadiem atbraukušie lauku saimnieki bija atvērti un pretimnākoši, varēja arī šo to nokaulēt un nopirkt lētāk. Piepildījās savulaik "Ziemeļu naftas" aizsāktās un Madonas novada pašvaldības pārņemtās tradīcijas mērķis – savest kopā lauciniekus ar pilsētniekiem. Veicās gan zemniekiem savu preci izpārdot, gan pilsētniekiem – nopirkt lauku labumus no saimniecībām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.10.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto