Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Olimpiskajā dienā vingro arī Madonā

Redakcija

Autors • 03.10.2011.

Olimpiskajā dienā vingro arī Madonā
Burtu lielums

Saules pielietajā 30. septembrī Olimpiskās dienas noskaņa un kolektīvā vingrošana vienoja arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas 5.-12. klases skolēnus.

Olimpiskā diena notiek katru gadu. Sākotnēji LOK to organizēja kā Olimpisko skrējēju dienu Rīgā. 2003. gadā skrējieni tika organizēti arī olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008. gadā tie pārauga plašākā pasākumā – Olimpiskajā dienā, kur paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt  olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus. No Madonas novada skolām Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēni bija izrādījuši vēlmi 30. septembrī aktīvi piedalīties visos sportiskajos pasākumos, ko viņiem skolas sporta laukumā bija noorganizējuši skolotāji.
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) uz Madonu bija nosūtījusi divus olimpiskos vēstnešus – novadnieku, vairāku ziemas olimpisko spēļu dalībnieku, eksbiatlonistu Gundaru Upenieku un Sidnejas vasaras Olimpisko spēļu dalībnieci Irēnu Liepu. Olimpieši Madonas pilsētas 1. vidusskolas sporta laukumā ieradās ar LOK karogu, SOK un LOK prezidentu parakstītu sertifikātu, stilizētu hanteļu komplektu, kausiem, grāmatām un citām veltēm. Viņi Madonas pilsētas 1. vidusskolas sporta laukumā ienesa arī lāpu, kas simbolizēja olimpisko uguni. – Šodien mūsu skolā ir ienākuši olimpiskie vēstneši, kas popularizē olimpisko kustību kopā ar pamatprincipiem – draudzību, cieņu, godīgumu, – sportisko pasākumu atklāja Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Rudīte Zauska, uzsverot, ka katra sportista mērķis ir nokļūt Olimpiskajās spēlēs. Olimpiešu vārdā skolēnus uzrunāja Gundars Upenieks: – Šodien Olimpiskajā dienā piedalās vairāk nekā 40 000 Latvijas skolēnu. Man ir prieks, ne tikai pienākums būt kopā ar jums šajā dienā. Atceros to laiku, kad biju mazāks un arī īsāks, kad skrēju pa šo stadionu un ne vienmēr biju pirmais, bet noteikti, ka biju pirmais, kas piedalījās dažādās sacensībās un gāja uz savu mērķi. Tāpēc novēlu, lai mērķis būtu arī jums un lai izdodas to īstenot.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.10.2011.

Autore: IVETA ŠMUGĀ


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px