Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pārmaiņas LTV1

Redakcija

Autors • 30.09.2011.

Burtu lielums

LTV1, kā droši vien pamanījuši daudzi skatītāji, ir notikušas vairākas būtiskas izmaiņas. Pēc vasaras atvaļinājuma ēterā nav atgriezies Jāņa Dombura raidījums „Kas notiek Latvijā?". No distances noņemts arī Kārļa Streipa „Skats no malas". Viedokli par pārmaiņām LTV1 lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Vestienas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Vīli-Bērziņu.

Izmanto kā ieganstu

– K. Streipa raidījumu „Skats no malas" skatījos diezgan regulāri. Tiesa, pēdējo, pēc kura LTV1 vadība pieņēma lēmumu viņu atbrīvot no darba, neredzēju. Taču attiecībā uz tiem raidījumiem, kurus redzēju, es nevaru teikt, ka tajos izskanētu vienpusīgs viedoklis. Tika pausti dažādi viedokļi, un tos izteica ne jau Streips viens, – uzsver Andrejs Piekalns. – Uz raidījumu, kā varēja noprast, speciāli tika aicināti žurnālisti no dažādiem izdevumiem, lai raidījumā raisītos diskusija un notikumi tiktu izvērtēti no dažādiem skatpunktiem. Tā ka kopumā pārmetumi K. Streipam par vienpusīgumu ir nevietā un viņa izteicieni pēdējā raidījumā vairāk tiek izmantoti kā iegansts, kaut gan, protams, necenzēti, aizskaroši vārdi viņam nebija jālieto, kam, starp citu, arī viņš pats piekrīt. Arī J. Dombura raidījums „Kas notiek Latvijā?" droši vien netiks atjaunots. Tā vien izskatās, ka valsts finansētajā televīzijā drīz vispār nebūs raidījumu, ko skatīties. Paliks vien seriāli…

Tādi raidījumi ir vajadzīgi

– Es televīziju īpaši neskatos, tam nepietiek laika. Taču, nenoliedzami, tādi raidījumi kā „Kas notiek Latvijā?", „Skats no malas" un citi ir vajadzīgi, lai būtu, kam mūsu „100 gudros" izvaicāt, uzdodot viņiem arī asus jautājumus, un līdzīgi kā lapsai vistu kūtiņā būtu, kas viņiem mieru patraucē. Citādi viņi Saeimā dzīvo vienos miera vējos un tādu pašu gaisotni grib, atnākot arī uz diskusiju televīzijā, lai žurnālisti tikai pa spalvai glaudītu, – uzskata Artūrs Vīle-Bērziņš. – Bet neizdarību valstī taču ir gana daudz, salīdzinot ar padarīto. Šie raidījumi jau bija tie, kuros viņus nedaudz izprovocēja un vismaz nedaudz patirdīja. Droši vien tos no ētera noņēma arī tāpēc, lai deputātiem un politiķiem būtu vieglāka dzīve, televīzijas skatītāju priekšā nebūtu jāatskaitās un jābaidās no neērtiem jautājumiem, neatkarīgi no tā, kas tos uzdod – Jānis Domburs, Ilze Nagla, vai arī notikumus valstī vērtē Kārlis Streips. Taču tā laikam notiek televīzijā, kuru finansē valsts. Politiķiem jau jāskatās, lai televīzija pirmām kārtām būtu patīkama viņiem, nevis tautai…

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px