STIRNIENES pamatskola Varak-ļānu pagastā arī šogad piedalīsies Eiropas Komisijas līdzfinansētajā skolu apgādes ar augļiem un dārzeņiem programmā „Skolas auglis".
– Šajā programmā iesaistījāmies arī iepriekšējā mācību gadā, kad bezmaksas augļus 1.-6. klašu skolēni saņēma divus mēnešus – janvārī un februārī. Bērni bija ļoti apmierināti, tāpēc arī šajā mācību gadā nolēmām piedalīties šajā programmā. Esam jau saņēmuši apstiprinājumu, ka ar augļiem varēsim nodrošināt no 1. novembra. Arī šajā mācību gadā, tāpat kā pagājušajā, tie būs āboli no Māra Ozoliņa augļudārza, jo bērni tos novērtēja kā ļoti garšīgus. Kad programma beidzās, viņi jautāja, kāpēc pusdienās vairs neesot ābolu, – pastāstīja Stirnienes pamatskolas direktore Rita Pelša.
Priecē, ka, pateicoties Eiropas Komisijas lēmumam palielināt Latvijai sākotnēji plānoto ES līdzfinansējumu šīs programmas ieviešanai 2011./2012. mācību gadā no 450 100 līdz 764 235 eiro, Latvijas skolēniem būs iespēja saņemt bezmaksas augļus un dārzeņus visu ziemu, pie tam no 1. līdz 9. klasei ieskaitot. Tas nozīmē, ka arī Stirnienes pamatskolā veselīgos ābolus varēs baudīt visi skolēni.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA