Lauku saimniecībās, pieturoties labiem laikapstākļiem, turpinās ražas novākšana.
Vaicāta par to, kā sokas zemes darbi, novada lauku attīstības speciāliste Janīna Grudule vērtēja: – Darbi sokas kā nu kuram. Ja ir sava tehnika, kartupeļi jau ir norakti, ziemāji iesēti; ir, kam vēl jāpastrādā. Arī par kartupeļu ražu saimnieki pārsvarā nesūdzas – šogad ir gana labi izauguši, būs gan ēšanai, gan lopbarībai un sēklai. Saknes lielās platībās mūsu zemnieki vairs neaudzē, pārsvarā audzē savas ģimenes vajadzībām burkānus un bietes. Kamēr salnu nav, ļaudis vēl nesteidzas visu savest pagrabos, jo pamazām vien cer paspēt novākt visus dārzeņus. Protams, labs laiks ir jāizmanto arī zemes aršanai, ziemāju sējai. Mūspusē zeme nav pielijusi, un, kamēr mitrums pieturas, ir jāiesēj. Arī ābeļdārzu lielražošanas nozīmē nav, bet tie, kam pie mājas ir ābeles, var priecāties – ābolu pietiek gan ēšanai, gan sulas spiešanai. Šis ir arī labs medus gads, tā ka ziemai lauku cilvēki būs sagatavojuši visu, kas vajadzīgs pašpatēriņam. Zemnieki ir priecīgi, izdzirduši, ka drīzumā kontos tiks ieskaitīti arī avansa maksājumi par 2011. gadā iesniegtajiem platību maksājumu pieteikumiem. 50% vienotā platību maksājuma sola ieskaitīt oktobra beigās, bet no novembra – "Agrovides" avansa maksājumu.
Vai ir domāts arī par izglītojošiem semināriem? Uz to Janīna Grudule atbildēja: – Lai visi pabeidz lauku darbus, tad nāksim kopā, runāsim par aktualitātēm. Ar interesi sekosim, kā tiks izveidota jaunā valdība, kas būs zemkopības ministrs, ko jaunu un cerīgāku varēs sagaidīt.
Autore: IVETA ŠMUGĀ