Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„airBaltic”

Redakcija

Autors • 16.09.2011.

Burtu lielums

Jo tuvāk vēlēšanas, jo lielākas kaislības virmo ap nacionālo lidsabiedrību „airBaltic" – tiek atcelti reisi un tuvākajā nākotnē plāno krasi samazināt lidojumu skaitu, kā arī masveidā atbrīvot aviokompānijas darbiniekus.

Viedokli, vai šajā situācijā valstij vajadzētu ieplūdināt miljonus, lai glābtu nacionālo lidsabiedrību, lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Modru Vilkaušu un Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāju Andri Simtnieku.

Māc lielas šaubas
– Ap „airBaltic" ir lielas neskaidrības. Nav pārliecības, vai valsts, pati būdama nabaga, var atļauties glābt lidsabiedrību, īpaši situācijā, kad, no vienas puses, tai pieder 52,6% akciju, bet, no otras puses, parādi visu laiku komandē Bertolts Fliks. Tas šajā lietā ir visgrūtāk saprotams, ka kontrolpaketes īpašniekam nav noteicošās lomas un bez B. Flika ziņas nevar pat atbrīvot viņu no ieņemamā amata, – uzsver Modra Vilkauša. – Valstij jau visādi gāja ar „Parex" bankas glābšanu. Kā tagad izskan plašsaziņas līdzekļos, lielākie ieguvēji ir tās bijušie īpašnieki. Bet tā jau pie mums notiek. Valdībā mainās ministri, viņi nāk un iet, bet par savu sadarīto neatbild un tā vietā vainu noveļ cits uz cita. Cik ilgi par nodokļu maksātāju naudu valsts var glābt? Diemžēl Latvijā daudz kas, ne tikai „airBaltic", ir novests līdz kliņķim. Vispirms vajadzēja glābt „Parex", tagad „airBbaltic", kas būs nākamais? Katrā ziņā par to, vai nacionālās lidsabiedrības glābšanā vajadzētu ieguldīt miljonus, māc lielas šaubas.

Jātiek skaidrībā
– Domāju, ka „airBaltic", ieplūdinot miljonus nodokļu maksātāju naudas, nav jāglābj, bet gan vispirms tos, kas lidsabiedrību ir noveduši līdz finansiālam kraham, vajadzētu ielikt cietumā un tad skatīties, ko darīt. Manuprāt, šī ir kārtējā Latvijas valsts mēroga mahinācija, – uzskata Andris Simtnieks. – Nav saprotams (lai gan esam vienā partijā) arī tas, ka satiksmes ministram, kas šajā amatā strādā gandrīz gadu, nav pilnīgas informācijas par to, kas notiek lidsabiedrībā. Kā tas vispār var būt, ka ministrs nezina, kas īsti notiek viņa lauciņā? Arī tas ir liels jautājums, uz kuru gribētu zināt atbildi. Flikam jau sen vajadzēja sniegt paskaidrojumus tiesībsargājošām instancēm, nevis uzturēties kaut kur Eiropā. Bet tā laikam var notikt tikai Latvijā. Arī Ivars Godmanis, kas Latviju divreiz noveda līdz tādai krīzei, nav saukts pie atbildības, bet tagad pat sēž Eiropas Parlamentā. Tā diemžēl pie mums notiek. Taču, protams, lidsabiedrība Latvijā ir vajadzīga, bet ne jau ar tādiem flikiem un viņiem līdzīgiem.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px