25. augustā Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika pārrunāts arī jautājums par klaiņojošiem suņiem un sakostiem cilvēkiem. Par šo tēmu tika spriests jau šā gada pavasarī, taču „taustāma" rezultāta nav joprojām. Tagad jautājumu atkal aktualizējis deputāts Bruno Kokars, kas pats nesen ticis sakosts.
Problēmas ir vairākas – Madonas novadā nav saistošo noteikumu, kas paredzētu atbildību nolaidīgiem suņu saimniekiem, noteiktu, kas nodarbojas ar suņu ķeršanu, kur tie tiek turēti, nav arī patversmes un tamlīdzīgi.
Deputāts esot braucis ar velosipēdu, kad viņu sakodis no siksnas norāvies suns, kas izskrējis no nenožogotas privātmājas teritorijas.
– Ļoti bieži, braucot ar divriteni, manu suņus, kas skraida brīvā vaļā. Šoreiz suns man iekoda kājā. Izrādījās, ka kādreiz viņš bija ticis vakcinēts, bet ne revakcinēts, tāpēc man nācās palietot medikamentus. Tas, ne tikai manā gadījumā, arī ir satraucošākais, ka suņi netiek vakcinēti. Domāju, ar bezatbildīgajiem suņu saimniekiem jāstrādā gan preventīvi, gan klaiņojošie suņi jāķer un jāsoda vismaz daži īpašnieki, jo tikai tad mūsu sabiedrībā acīmredzami kaut kas mainās – ja kāds „pakrata ar pirkstu", – pastāstīja deputāts Bruno Kokars.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.09.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto