Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Rosinās lauzt līgumu ar SIA “CB”

Redakcija

Autors • 09.09.2011.

Rosinās lauzt līgumu ar SIA “CB”
Burtu lielums

1. septembris pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte" audzēkņiem šogad atnāca tāds pats kā pērn, proti, būvlaukumā, un par spīti vairākkārtējiem solījumiem lielu progresu būvniecības darbos vēl līdz šai dienai nevar manīt.

Par situāciju Madonas pilsētas PII „Saulīte" Madonas novada pašvaldības deputāti lēma domes sēdēs jūlijā un augustā, un ir gaidāms, ka jautājuma skatīšana turpināsies arī septembrī, jo būvdarbu veicējam SIA „CB" pagarinātais līgums beidzās vasarā, savukārt projekta realizācijai finansējums ir pieejams tikai līdz nākamā gada martam.

Visas iespējas nepatīkamas
Neviena no jūlija domes sēdē aplūkotajām perspektīvām nav patīkama.
– Pašreizējā situācija ir tāda, ka būvdarbi kavējas un darbu izpildes termiņš ir pagarinājies, tādēļ jārod risinājums. Viens no tiem ir termiņa pagarināšana esošajam būvniekam, taču pagarināt mēs varam tikai līdz martam, kad beidzas arī pieeja projekta finansējumam un darbu izpildes termiņu pagarināšana draudētu ar finanšu korekcijas piemērošanu, kas ir 25% no kopējās summas (aptuveni Ls 250 000). Otra iespēja ir termiņu nepagarināt, taču līgums ar būvnieku paliek spēkā, un tam objekts tāpat ir jāuzbūvē. Trešā iespēja ir lauzt līgumu ar esošo būvnieku, taču tad pastāv bažas, vai izdosies laikus atrast jaunu būvnieku, kurš iesāktos darbus spēs pabeigt atlikušajā laikā. Kā redzams, visas iespējas ir ļoti sāpīgas. Gadījumā, ja līgums tiek lauzts vai arī termiņš netiek pagarināts, mums teorētiski draud tiesvedība ar SIA „CB", kas var prasīt atlīdzināt zaudējumus par materiāliem un negūto peļņu. Viens no pagaidu risinājumiem varētu būt vienošanās ar projektu uzraugošo ministriju par finanšu korekcijas nepiemērošanu, jo galu galā tas bija Iepirkumu uzraudzības birojs, kas SIA „CB" pasūtītājam uzspieda, taču nav pamata cerēt, ka martā situācija būs daudz labāka, jo pašlaik no aptuveni viena miljona latu uzņēmums šajā projektā ir apguvis vien Ls 200 000, kā arī objektā strādā tikai trīs vai četri cilvēki. Ar uzņēmuma pārstāvjiem ir runāts, un sarunu līmenī tiek solīts darbus atsākt ar lielāku sparu, taču reālā darbība neseko. Loģisks solis būtu lauzt līgumu ar SIA „CB", taču tas, kas raisa bažas, ir, ka jārīko jauns konkurss, un ir pamatots jautājums par to, vai jaunais ģenerāluzņēmējs spēs „ielekt" iesāktā objektā un piecos mēnešos to pabeigt. Ja objekts netiks pabeigts, tad arī naudu no Eiropas pašvaldība nesaņems un visas tā izmaksas tiks uzskatītas par neattiecināmām. Šajā situācijā izdevumi no pašvaldības budžeta būs ievērojami lielāki, – situāciju domes sēdē raksturoja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.09.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


Attēls no www.madona.lv

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px