ARONAS pagasta Kusas pamatskolā darbojas 486. mazpulks, un, atgriezušies skolas gaitās, mazpulcēni pārrunā, kas kuram izaudzis. 2011. gads bija burkānu audzēšanas gads, un četri skolēni audzēja šos dārzeņus.
Taču dažiem bija jākonstatē, ka veiksmīgs šis gads bijis mežacūkām, kas neļāva izaugt ražai, bet pamielojās no mazpulcēnu dobēm. – Vienai meitenei mežacūkas izraka sīpolus, bet otrai – burkānus, līdz ar to nav, ko rudenī novākt. Žanetei burkānus izpostīja jau pavasarī, kad tie bija sadīguši. Sīpoli pat tika stādīti otrreiz. Vecāko klašu meitenes bija noslēgušas līgumu ar z/s "Ezerkauliņi" par produkcijas realizāciju, bet pēc mežacūku postījumiem nav vairs lāga, ko izaudzēt, kur nu vēl pārdot. Līga audzē sarkanās bietes, apkārt ir sēta, līdz ar to vismaz bietes būs, – pastāstīja mazpulcēnu vadītāja Ļuba Apsēna. Arī pašu lauku mājās stādīto kartupeļu tīrumus apciemoja mežacūkas. Ir noslēgts līgums ar medniekiem, bet rukši ir gudri, un tad, kad luktā gaida mednieks, neviena mežacūka nerādās.
Autore: IVETA ŠMUGĀ