6. oktobrī ar Igaunijas vīriešu un Maltas sieviešu izlases triumfu noslēdzās 5. Eiropas Nāciju kausa izcīņas turnīrs skvošā. Pirmo reizi šī turnīra vēsturē pie medaļām tika arī latvieši – vīriešu izlasei bronzas medaļas.
Ar pusfināla un fināla spēlēm sestdien Rīgā, "Zelta Boulinga centrā", noslēdzās līdz šim lielākais skvoša turnīrs Latvijā, kas vienlaicīgi bija arī vislielākais Nāciju Kausa izcīņas turnīru vēsturē.
Šis čempionāts, kas domāts tām komandām, kuras vēl nav Eiropas skvoša elitē, norisinās ik gadu, un tajā drīkst piedalīties tikai tās komandas, kas nav iekļuvušas Eiropas 16 labāko skaitā. Ja kādai komandai izdodas Nāciju kausā uzvarēt divreiz, pēc tam tai "atvērts" ir tikai Eiropas komandu čempionāts.
Mūsu valsts pirmo reizi tajā startēja aizpērn, kad bijām piektie, bet pagājušogad palikām uzreiz aiz goda pjedestāla. Šogad, apzinoties savu izaugsmi un mājas faktoru, mērķējām uz trijnieku, bet cerējām uzvarēt.
Turnīrā startēja divas kungu un viena dāmu komanda. Otrajai izlasei bija iespēja krāt turnīru pieredzi, bet dāmas piedalījās pat ar trešo sastāvu, jo visas Latvijas labākās spēlētājas (izņemot Lindu Svilāni) bija aizņemtas darbā.
Madoniete Linda Svilāne turnīrā guva pārliecinošas uzvaras pār Ukrainas un Menas salas sportistēm un 5 setu spēlē uzvarēja Igaunijas spēlētāju A. Allas, taču piekāpās Maltas un Igaunijas pirmajām raketēm T. Camilleri un D. Leguss.
Turnīra noslēgumā Latvijas vīriešu otrā izlase palika 16. vietā, bet sieviešu komanda ieņēma 6. vietu.
Informāciju sagatavoja: LATVIJAS SKVOŠA FEDERĀCIJA