LAZDONAS pamatskola ir pievienojusies tām skolām, kas apgūst ekoprogrammu. Nu jau būs piektais gads, kopš skolēni padziļināti apgūst kādu tēmu.
Ir pētīta skolas apkārtne, veselīgs dzīvesveids, mežs, atkritumi. Šajā mācību gadā izvēlētā tēma ir saistīta ar transportu un tā ietekmi uz vidi. Lazdonas pamatskolas direktore Sarmīte Jansone pastāstīja: – Ekoprogrammas apguve ir svarīga, un šajā mācību gadā izvēlētā tēma tiks pētīta visu mācību gadu. Šogad tiks veikti gan dažādi pētījumi, gan praktiskie izmēģinājumi un klases darbs projektu nedēļā. Iesaistīsim arī vecākus, un jau 1. septembrī, runājot par skolas uzdevumiem, vienojāmies, ka viņi būs atsaucīgi un palīdzēs, kā jau katru gadu. Tas nozīmē, ka jāpastāsta bērniem par automašīnu, par traktoru, par benzīnu, dīzeļdegvielu, to patēriņu, par izplūdes gāzēm, to piesārņojumu dabā, ja automašīnai kas nav kārtībā. Arī pārgājienā septembrī dosimies ar ekoskolas programmas apguves ievirzi – uz transporta uzņēmumiem. Pēc direktores domām, transporta tēma ekoskolu programmā nav sarežģītāka par to, kādu lazdonieši atstājuši izpētei nākamajam gadam – "Enerģija".
Autore: IVETA ŠMUGĀ