Šonedēļ, no 29. līdz 31. augustam, Madonā viesojās delegācija no Baltkrievijas Republikas Minskas apgabala Logoiskas rajona ar nolūku slēgt sadarbības līgumu ar Madonas novada pašvaldību.
Kā jau esam informējuši, sarunas par iespējamo Madonas novada pašvaldības sadarbību ar Logoiskas rajonu aizsākās jau 2010. gada maijā, kad Madonu pirmo reizi apmeklēja Baltkrievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Viktors Geisiks, kas tāpat kā Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko šeit nu jau pabijis atkārtoti, un savā ziņā viņu var uzskatīt par šīs sadarbības krusttēvu, jo tieši viņš bija tas, kas pirms pusotra gada ieteica madoniešiem dibināt kontaktus ar Logoiskas rajonu. Pēc Logoiskas rajona vadības ielūguma arī mūsu novada delegācijas jau divas reizes – šā gada pavasarī un vasarā – pabijušas Logoiskā, lai iepazītos ar eventuālajiem sadarbības partneriem un nodibinātu kontaktus.
Madonu šajā vizītē apmeklēja Logoiskas rajona deputātu padomes priekšsēdētājs Pjotrs Vabičevičs, rajona izpildkomitejas priekšsēdētāja vietnieces Gaļina Dragunova un Rozālija Ruskeviča, kā arī trīs naftas pārstrādes un tirdzniecības uzņēmuma „Belorusjņeftj" pārstāvji – Aleksandrs Sarakačs, Mihails Pridibailo un Jevgeņijs Brjuškovs.
Oficiālā vizīte sākās otrdien ar pieņemšanu Madonas novada pašvaldībā un svinīgu sadarbības līguma starp Madonas novada un Logoiskas rajona pašvaldību parakstīšanu, kurā piedalījās arī Baltkrievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Viktors Geisiks. Bet pirms tam bija sagatavota prezentācija, un Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa iepazīstināja viesus ar mūsu novadu. Viesiem bija ļoti daudz jautājumu par mūsu novada pārvaldes sistēmu un pašvaldības atbildības sfērām, tautsaimniecību, ekotūrismu, attīstības projektiem utt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2011.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto