DZELZAVAS pagastā vasarai raksturīgā aktivitāte projektu īstenošanā turpinās, arī rudenim iestājoties, protams, neaizmirstot par ikdienas darbiem.
– Šajā mēnesī beidzot ir sācies darbs pie ilgi gaidītā gājēju celiņu izbūves Dzelzavas ciemā projekta. Tas aizkavējās dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ. Bija sarežģījumi arī ar iepirkumu – ar līdzīgām problēmām saskaras visā Latvijā. 1. iepirkuma kārtā neviens piedāvājums neuzvarēja, jo bija nesamērīgi paceltas būvniecības izmaksas. Tāpēc rīkojām 2. iepirkuma kārtu, un tajā uzvarēja SIA „Madonas namsaimnieks", kas nesen arī uzsāka darbus. Sākotnēji bijām cerējuši, ka līdz 1. septembrim izdosies izbūvēt gājēju celiņus pašā ciema centrā, pie skolas, bet – cilvēks domā, Dievs dara, – pastāstīja Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Vaskis. Viņš arī atklāja, ka nobeigumam tuvojas ūdenssaimniecības Dzelzavas ciemā projekta 1. kārta – septembrī darbiem būtu jābūt pabeigtiem. Ap šo pašu laiku varētu būt sakārtots arī Dzelzavas dienas aprūpes centrs, kurā noris pēdējie rekonstrukcijas darbi. Tad iemītnieki no pagaidu mītnes varēs pārvākties atpakaļ uz izremontētajām un labiekārtotajām dienas centra telpām. Savukārt no ikdienas darbiem šobrīd aktuālākie ir ceļmalu iztīrīšana, krūmu izciršana, ko veic 80 latu stipendijas programmas darbinieki.
Autore: LAURA VOITIŅA