Jau informējām par kultūras ministres Sarmītes Ēlertes Madonas apmeklējumu saistībā ar sabiedrisko apspriedi par Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādņu projektu. Pēc apspriedes ministre tikās arī ar Madonas novada kultūras jomā strādājošajiem, lai pārrunātu tos jautājumus, kas šobrīd viņiem ir aktuāli.
Sarmīte Ēlerte uzsvēra, ka kultūras iestādes ir tās, kas valsts iedzīvotājiem konkrētajā vietā veido lielu daļu no dzīves kvalitātes.
– Pilsētās un laukos tieši kultūras piedāvājums ir viens no svarīgākajiem, kas spēj iedzīvotājus piesaistīt. Tas ir viens no lielākajiem magnētiem, kas cilvēku spēj noturēt konkrētajā vietā. Tas piedāvā dzīves kvalitāti, iespēju veidot kopienu un iemāca sadarboties ar pārējiem, kas ir šajā kopienā. Starpkaru periodā Latvijā katrā pagastā bija pa pūtēju orķestrim, brīvprātīgo ugunsdzēsēju pašdarbības kolektīvam un amatierteātrim. Sabiedrība bija caurausta ar dažiem sadarbības tīkliem, kas veidoja kopienu un tās identitāti. Mūsdienu Latvijā daudz kas no tā ir zudis, taču kultūrā joprojām slēpjas milzīgs potenciāls. Šī Vidzemes daļa, tai skaitā Piebalga un Ērgļi, gadsimtiem ir bijusi tā vieta, kas izstaro gaismu uz visu Latviju arī tad, kad citos valsts nostūros valda tumsa, – norādīja Sarmīte Ēlerte.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.08.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AUTORA foto