Madonas novada Mārcienas pamatskolā svētdien pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks. Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtās informācijas, dedzis pamatskolas jumts 450 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks sācies īsi pēc pulksten 14. Cilvēki liesmās nav cietuši. Izdevies nosargāt arī ēkas vienstāva piebūvi, taču galvenā korpusa jumts ir stipri bojāts. Ugunsgrēks klasificēts kā paaugstinātas bīstamības. Valsts policija vēl noskaidro tā izcelšanās iemeslus.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas daļas komandieris Gints Ilva informēja, ka izsaukums par Mārcienas skolā izcēlušos ugunsgrēku saņemts pulksten 14.16, un jau pēc aptuveni 15 minūtēm brigāde bijusi klāt notikuma vietā.
– Brīdī, kad ugunsdzēsēji ieradās, jau pilnā platībā, aptuveni 450 kvadrātmetros, dega galvenā skolas korpusa jumts. Uguns dzēšanas darbos strādāja piecas tehniskās vienības – četras autocisternas un autokāpnes. Bija arī papildu spēki no Pļaviņām un Cesvaines. Darbus nedaudz apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta bija 400 metru attālumā. Taču jau ap pulksten 19 ugunsgrēks bija pilnībā likvidēts, – par dzēšanas darbiem pastāstīja Gints Ilva.
Viņš secināja, ka ugunsgrēks pamanīts salīdzinoši vēlu, jo laika sprīdī kopš izsaukuma un ugunsdzēsēju ierašanās Mārcienas skolā tik lielā platībā tik ātri aizdegties nevarēja. Jautāts par iespējamiem ugunsgrēka cēloņiem, Gints Ilva atbildēja, ka notikuma vietā bijusi un strādājusi arī Valsts policija, kas paņēmusi paraugus, lai cēloni noskaidrotu. Taču jau tagad varot izslēgt tādus iemeslus kā zibens spēriens (jo negaisa nav bijis), elektroierīču īssavienojums, jo zem jumta neesot elektroinstalācijas. Tāpat ugunsgrēks nevarēja izcelties kādas remontdarbu laikā pieļautas kļūmes dēļ, jo šobrīd tur tādi nenorisinās, vaina nav arī skurstenī, jo skolu apsilda ar centrālo apkuri.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.08.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto