Iebraucot Mārcienas pagasta „Kalnalāču" pagalmā, manāms, ka šo māju iemītnieki ir lutināti ar apkārt valdošo dabas skaistumu, taču tā kopšanā un labiekārtošanā lielu darbu ielikuši arī paši saimnieki. Šādā lauku idillē dzīvojot, grēks būtu neizmantot tuvumā esošās dabas veltes, un to saimniece ZANDA BUZINA arī dara, cītīgi gatavojot salātus ziemai, ievārījumus un kompotus, saldējot pašu salasītās ogas un sēnes.
Uz galda saliktas burciņas ar marinētiem dārzeņu asorti, kas nu tik pagrabā jārindo blakus marinētajiem gurķiem, dažādiem dārzeņu salātiem, kompotiem un ievārījumiem. Mārcēniete Zanda Buzina secina, ka burciņu labumi noderēs ne tikai pašu ēšanai, bet arī līdzi došanai dēlam Arnim, kas rudenī sāks mācīties Priekuļos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.08.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto