Ar piedalīšanos 6. starptautiskajā folkloras festivālā „Marjamaa Folk" Igaunijā no 3. līdz 7. augustam noslēgusies Sarkaņu pagasta deju kolektīva „Labākie gadi" 2010./11. gada koncertsezona.
Jau no janvāra sākām mērķtiecīgi gatavoties folkloras festivālam „Marjamaa Folk" Igaunijā. Uz šo festivālu tikām uzaicināti piedalīties otro reizi, pirmoreiz tajā pabijām 2007. gada vasarā. Augusta pirmajā nedēļā devāmies ciemos uz Marjamu pie saviem draugiem – deju kolektīva „Hopsani", kā arī iepazīt jaunus draugus. Festivālā piedalījās dziesmu un deju grupa „Ondrejnica"no Čehijas Stara Vesas pilsētas, kolektīvs no Gruzijas Svaneti pilsētas, no Volhovas apgabala Krievijā un igauņu deju grupas no Marjamas, Raplas un Tallinas. Gatavojām trīs dažādas programmas.
Festivāla atklāšanā katra valsts sevi prezentēja ar desmit minūšu programmu. Trīs vakarus Marjamas ģimnāzijas zālē notika festivāla deju klubs, kurā katras valsts delegācija 30 minūtes mācīja savas tautas dejas pārējiem dalībniekiem. Tā iemācījāmies mums pēc temperamenta diezgan līdzīgās un saprotamās igauņu, čehu, krievu dejas, lielākas grūtības sagādāja gruzīnu deju soļi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.08.2011.
Autore: DAIGA MADERNIECE,
deju kolektīva „Labākie gadi"
vadītāja
Foto no kolektīva arhīva