Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Emīlijai, Lēdijai un Bilam – savas takas

Redakcija

Autors • 12.10.2007.

Emīlijai, Lēdijai un Bilam – savas takas
Burtu lielums

Pa ceļam no Madonas uz Pļaviņām vai pirms pagrieziena uz Ērgļiem kreisajā pusē uzmanību piesaista gan augsts stabs ar stārķa ligzdu, gan "makšķernieks" Tālis, kas vienā no gleznainajiem dīķīšiem (tajā, kur vēl peld pīlītes un vasarā patvarīgi viesojies stārķis no Madonas) ziemu un vasaru iemetis savu makšķeri.

Bet aiz muguras viņam – dzīvojamā māja, Normunda Geca uzņēmums autoserviss, apkārt tam visam 5 hektāri zemes – iekārtojama, apstādāma, bet visvairāk – apkopjama un lolojama skaistumam. To visu fantastiski apsaimnieko Normunda ģimene – dzīvesbiedre, Mārcienas pamatskolas skolotāja Elita Geca un viņu meitiņa trešklasniece Emīlija, kā arī Normunda vecāki – Aija un Osvalds. Jaunā ģimene gan ikdienā mitinās dzīvoklī Sauleskalnā, māju apsaimnieko vīra vecāki, taču dienas lielāko daļu visi ir šeit un darbojas.
– Ar vīramāti Aiju Ošu mums patiešām "saskan", kopīgiem spēkiem (piepalīdzot, protams, arī vīriešiem) ap māju veidojas skaistums un netrūkst ražas pagrabam.

Taujāta pēc pieredzes bagāta padoma puķu stādīšanā un ieziemošanā, Aija šo pienākumu noveļ uz Elitas pleciem, jo viņas stihija patlaban esot siltumnīca, tomāti, tikko iekopts zemeņu lauks, pagrabs, kas nu jau "piekrauts". Toties par rokdarbiem, adīšanu, kulināriju un citiem darbiņiem varētu runāt stundām ilgi, jo pirms došanās pensijā mācījusies dažādos kursos, „lai kā pensionārei nebūtu jāsēž un jāpļāpā ar kaimiņiem". Mājas vienā pusē viņa audzē gladiolas, dālijas un citas tradicionālas lauku māju puķes, tās jau ieziemojusi, bet uzskata, ka daiļdārzniecības jomā "esmu kā ods, kurš sēž uz buļļa raga, kas ar zemi, un vakarā saka – es visu dienu esmu aris…".

Elita atzīst: – Gaidu saulaināku laiku, tad izrakšu gladiolas, to ir tik daudz, ka negribas mērcēties lietū, sausumā savākti sīpoliņi labāk arī uzglabājas. Man patīk arī frēzijas, anemones, vēl zied un neaiztiktas paliek miķelītes, lilijas sedzu ar skujām. Arī man ir dālijas, esmu dzirdējusi, ka pirms gumu novākšanas tām der mazliet baudīt salnu. Savās puķudobēs negribu ne tulpes, ne narcises, jo man nepatīk tukšās vietas, kad tās nozied un sīpoliņi jāieziemo. Man gribas, lai katrs nelielais puķu dārziņš ir ļoti blīvs, puķīte pie puķītes, kas visu laiku zied. Aizvadītā vasara šādu iespēju dāvāja. Esmu ieplānojusi sadāvinātās tulpes nākamgad stādīt starp skujeņiem, kur neko citu nestāda. Mums tās puķu "plantācijas" ir lielas, kaut kas aug un zied uz katra stūrīša. Aiz mājas iestādīti virši, arī tie ir ziemcietīgi, ja pareizi iestāda. Tiem jāpērk veikalā speciāli rododendriem domātā zeme.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.10.2007.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px