Ir divas grupas cilvēku, kas dodas uz Aglonu – svētceļnieki un ekskursanti. Dievs priecājas par abiem, jo galvenais ir ceļš, un tajā, ejot kopā ar kristiešiem, cilvēks nevar nepiedzīvot pozitīvas pārmaiņas.
Protams, svētceļnieks šīs pārmaiņas sajutīs ar sirdi, bet ekskursants – vērojot ar acīm, saklausot ar ausīm, – atmiņā palikusi nesen dzirdētā atziņa.
Pagājušajā ceturtdienā caur Madonu uz Aglonu, lai piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos, gāja arī Valmieras svētceļnieku grupa, kas ceļu sāka 31. jūlijā.
Svētceļojuma maršruts: Valmiera-Rauna-Drusti-Jaunpiebalga-Cesvaine-Lazdona (caur Madonu)-Mētriena-Atašiene (Marinzejas muiža)-Rudzāti-Vanagi-Vecvārkava (Vārkavas baznīca)-Nīdermuiža-Aglona. Kopā ar svētceļniekiem devies arī priesteris Lauris Malnačs un māsa Stefana.
Madonu svētceļnieki sasniedza 4. augustā, kur Madonas katoļu baznīcā svētceļniekiem notika svētā Mise ar priestera Laura Malnača piedalīšanos. Valmieras grupa Aglonā plāno ierasties jau 12. augusta pēcpusdienā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.08.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
DĀVJA VECKALNIŅA foto