Madonas muzeja izstāžu zālēs no 12. augusta līdz 18. septembrim
Anitra Bērziņa 1988. gadā absolvēja Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla nodaļu. Kopš deviņdesmito gadu beigām viņa ar stikla darbiem un grafikām regulāri piedalās dažāda mēroga izstādēs Latvijā un ārzemēs.
Anitra ir viena no„E-l@b" (šodien – RIX centrs)* (1996. g.) dibinātājiem, bet, kad intereses ved atpakaļ pie tradicionālās mākslas, viņa ir starp „Stikla mākslas un studiju centra" (1998. g.) Mencendorfa namā dibinātājiem, kopš 2005. gada vairākkārt strādājusi stikla pūšanas darbnīcā stiklinieku Mekā – Murano, Itālijā. Darbojusies arī citās jomās: bijusi režisora asistente, kostīmu māksliniece, filmu administratore, izstāžu kuratore, grafikas dizainere, interjeriste.
Un tad – nopietna pievēršanās gleznošanai. Mākslas akadēmijā 2008. gadā Anitra iegūst maģistra grādu glezniecībā, lai gan bija sākusi mācības Stikla nodaļā.
Par izstādi Madonā Anitra raksta: „Izstādē būs skatāmi pēdējos 3 gados tapuši darbi. Man patīk gleznot ciklus kā pārdomas vai stāstus. Reizēm kā absurdus. Kārtojot ikdienišķas, pat banālas lietas – atspīdumi ūdenī, mežģīņoti apģērbi, ābeļu ziedi, Parīzes ainavas neparastā rakursā, detaļas vai nosaukumi -, rodas kompozīcijas kā nelielas replikas klasiskajai izpratnei par ainavu, arhitektūru, figūru.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.08.2011.
Materiālu sagatavoja
INESE JAKOBI
Foto no mākslinieces arhīva