18. augustā pulksten 19 Valmieras estrādē notiks Amerikas latviešu vokāli instrumentālā ansambļa „Čikāgas piecīši" koncerts, „Staru" informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.
– „Čikāgas piecīši" šogad svin 50 gadu jubileju. Amerikas latviešu vokāli instrumentālais ansamblis „Čikāgas piecīši" dibināts 1961. gadā, kad Čikāgas latviešu jaunatnes sarīkojumā iepazinās Modris Avotiņš, Uldis Ievāns, Alberts Legzdiņš un Jānis Rinkušs, kurus vienoja kopīga interese par mūziku un veselīga humora izjūta. Pēc neilga laika grupa kļuva par Amerikas latviešu jaunatnes ceļojošo muzikālo sūtni Amerikā un Kanādā. Laika gaitā mainījās ansambļa sastāvs, to papildināja Janīna Ankipāne, Armands Birkens, Uldis Streips, Lorija Vuda un Alnis Cers, – atgādina Līga Tarbuna.
„Čikāgas piecīšu" pirmie koncerti Latvijā notika 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā, iemantojot lielu klausītāju atzinību un popularitāti. Šogad ansamblis svin nozīmīgu jubileju un tai par godu ar koncertiem viesosies vairākās Latvijas pilsētās.
Biļetes uz „Čikāgas piecīšu" koncertiem iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīzes" kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas ir no Ls 3 līdz Ls 6.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA