Deju kopai „Saikavieši” ir iedibinājusies tradīcija gandrīz katru gadu apmeklēt kādu valsti, sniedzot tur arī koncertu. Šogad tika nobalsots doties uz Austriju.
Pirmie iespaidi tika gūti, jau ierodoties Moravski Kras dabas parkā. Apskatījām 138 m dziļo Macohas aizu un iepazinām Punkvas alas labirintus ar neskaitāmajiem stalaktītiem un stalagmītiem. Īpašas izjūtas guvām, braucot ar laivām pa pazemes upi, kur vietām bija pat 40 metru dziļums. Nākamajā dienā apmeklējām vienu no skaistākajām Eiropas galvaspilsētām — Vīni. Iepazinām Vīnes centru — bulvāru loku, Vīnes Valsts operu, Hofburgas pili, Stefana katedrāli un Vīnes parkus. Priecājāmies arī par Habsburgu vasaras rezidenci — Šēnbrunas pili ar tās skaistajiem dārziem. Vēlā vakarā nokļuvām mūsu galamērķī — termālo ūdeņu kūrortpilsētā Badgašteinā. Viesu mājā mūs laipni uzņēma latviešu ģimene.
Rīta pusē apmeklējām iespaidīgo Badgašteinas ūdenskritumu (341 m) un ar pacēlāju uzbraucām līdz Stubnerkogel (2246 m v.j.l.), no kurienes pavērās brīnišķīgs skats uz sniegotajām kalnu virsotnēm un ielejā esošo pilsētiņu.
Pēcpusdienā Bad Hofgašteinā notika koncerts, kur „Saikavieši” varēja parādīt latviešu tautas dejot prasmi, tautas tērpu dažādību, kā arī lauku kapela iepazīstināja ar tautas mūziku. Pasākums bija paredzēts jaunuzceltajā estrādē, bet pēkšņā lietus dēļ tika pārcelts uz telpām. Koncerts bija kupli apmeklēts un labi atbalstīts — daudzi gribēja gan iegūt autogrāfus, gan arī iepazīties ar mūzikas instrumentiem. Pēc koncerta devāmies relaksēties Badgašteinas termālajos baseinos — tie ir gan āra, gan iekšējie baseini ar ūdens temperatūru no 30—36 grādiem — pirtī un ūdens masāžas strūklās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.07.2011.
Autore: SARMĪTE LAZDIŅA
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.07.2011.
Autore: SARMĪTE LAZDIŅA