Madonas novada pašvaldības domes deputāti kārtējā sēdē lēma par a/s „Madonas ūdens” un SIA „Lazdonas KSU” apvienošanu.
Pašvaldība jau jūnijā bija saņēmusi a/s „Madonas ūdens” un SIA „Lazdonas KSU” vēstules par a/s „Madonas ūdens” un SIA „Lazdonas KSU” apvienošanu. Kā pamats kapitālsabiedrību apvienošanai tiek norādīts, ka a/s „Madonas ūdens” ir uzsācis ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu Lazdonas pagasta Lazdonas ciematā.
Likums „Par pašvaldībām” nosaka, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var reorganizēt pašvaldības kapitālsabiedrības. Likums „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” nosaka, ka pašvaldības dome pieņem lēmumu par pašvaldības kapitālsabiedrības apvienošanas uzsākšanu un, lai reorganizētu pašvaldības kapitālsabiedrību, dalībnieku (akcionāru) sapulce pieņem lēmumu par kapitālsabiedrības apvienošanu, sadalīšanu vai pārveidošanu.
Komerclikums nosaka, ka sabiedrību apvienošana var notikt kā pievienošana vai saplūšana un ka pievienošana ir process, kur sabiedrība (pievienojamā sabiedrība) nodod visu savu mantu citai sabiedrībai (iegūstošā sabiedrība), kā arī to, ka apvienošanas gadījumā pievienojamā sabiedrība beidz pastāvēt bez likvidācijas procesa un pievienojamās sabiedrības tiesības un saistības pāriet iegūstošajai sabiedrībai.
Ņemot vērā augstākminēto, iespējamais reorganizācijas veids ir a/s „Madonas ūdens” apvienot ar SIA „Lazdonas KSU”, SIA „Lazdonas KSU” pievienojot a/s „Madonas ūdens”.
Izvērtējot šo juridisko pamatojumu un abu uzņēmumu vēstulēs pausto vēlmi, dome nolēma uzsākt a/s „Madonas ūdens” apvienošanu ar SIA „Lazdonas KSU”, SIA „Lazdonas KSU” pievienojot a/s „Madonas ūdens”, un uzdot a/s „Madonas ūdens” kapitāla daļu turētāja pārstāvim un SIA „Lazdonas KSU” kapitāla daļu turētāja pārstāvim pieņemt lēmumu par kapitālsabiedrību apvienošanu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.07.2011.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.07.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto