Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pirmā atkritumu krava poligonā

Redakcija

Autors • 20.07.2011.

Pirmā atkritumu krava poligonā
Burtu lielums

Šonedēļ sadzīves atkritumu poligonā „Dziļā Vāda” tika noglabāta pirmā no Madonas novada nākusī atkritumu krava

„Stars” pagājušajā mēnesī jau informēja par minētā sadzīves atkrituma poligona atklāšanu. Saskaņā ar atkritumu apsaimniekošanas likumu ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc reģionālā sadzīves atkritumu poligona darbības uzsākšanas ir jāslēdz visas sadzīves atkritumu izgāztuves to pašvaldību administratīvajās teritorijās, kas atrodas attiecīgajā atkritumu apsaimniekošanas reģionā. Līdz ar to ne vēlāk kā šā gada 18. jūlijā bija jāslēdz sadzīves atkritumu izgāztuve „Lindes”, ar šo pašu datumu jāpārtrauc arī atkritumu ievešana un noglabāšana šajā izgāztuvē, un SIA „Madonas namsaimnieks” uzņēmuma savāktie atkritumi turpmāk jānogādā poligonā. SIA „Madonas namsaimnieks” bija lūdzis Madonas reģionālajai vides pārvaldei pagarināt atkritumu apglabāšanas atļauju, kas ļautu arī turpmāk atkritumus noglabāt „Lindēs”, taču pārvalde piekrišanu nav devusi.

Papildu izdevumi

SIA „Madonas namsaimnieks” valdes loceklis Guntars Dzenis atzina, ka 124 km garais reiss uz poligonu uzņēmumam ir radījis papildu izdevumus. 

— Saskaņā ar sākotnējiem plāniem jau bija jābūt pabeigtai pārkraušanas stacijai un šķirošanas līnijai, bet tās nav uzbūvētas. Atkritumu poligonu izbūve bija Latvijas valsts apņemšanās pret Eiropas Savienību, bet pārkraušana un šķirošana ir valsts iekšējā lieta. „Dziļā Vāda” bija pēdējais reģionālais poligons Latvijā, kura izbūves sākotnējais termiņš bija 30. decembris, ko vēlāk pagarināja līdz šā gada 30. jūnijam. Pēc ES direktīvām mums ar brīdi, kad sāk darboties poligons, ir jāslēdz visas izgāztuves un atkritumi jāved uz poligonu, kur noglabāšanas tarifs pašlaik vēl ir iesniegts apstiprināšanai regulatoram, taču tas noteikti nebūs mazs, tādēļ esam ieinteresēti uz turieni vest pēc iespējas mazāk atkritumu, — norādīja Guntars Dzenis.
Tiesa, kā viņš pats atzina, situācija šobrīd nav patīkama, jo „Lindes” ir slēgtas, bet atkritumus šķirot nav iespējams, līdz ar to katru dienu ceļu uz Mežāres pagastu Jēkabpils novadā mēro pat divas atkritumu mašīnas. Atkritumu noglabāšanas tarifs poligonā pašlaik ir iesniegts uz apstiprināšanu regulatorā, Guntars Dzenis lēš, ka tas varētu būt aptuveni Ls 20 plus PVN. Arī iedzīvotājiem jārēķinās, ka atkritumu savākšanas maksa būtiski pieaugs (iespējams pat dubultā) un atkritumu apsaimniekošanas tarifs turpmāk būs kopējs visam novadam, ko nosaka likums.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.07.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

GUNTA  TOLA foto 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px