Atstājot neaizmirstamus iespaidus un emocijas gan nometnes dalībniekos, gan vietējos iedzīvotājos, svētdienas pusdienlaikā tika slēgta „3 x 3” nometne Cesvainē.
Piektdienas vakarā visi pils parkā pulcējās uz daudzinājumu. Daļa klāt-
esošo, kas pirmo reizi iesaistījās „3 x 3” nometnē, ar lielu interesi gaidīja šo vakaru. Daudzinājuma sākumā dziedot, ugunij tika atdots rudzu maizes gabaliņš, siera gabaliņš un trejdeviņi dzīpariņi, kas ieausti prievītē, tādējādi izlūdzot svētību. Inese Krūmiņa norādīja, ka mēs katrs esam bijuši mītiskā koka sudraba lapiņas, esam zelta zari un ar laiku būsim tā vara saknes. Turpinājums ir dabisks, un zari, kas nelapo, neglābjami nokalst.
Nometnes izstādē bija skatāmi dalībnieku veikumi. Apbrīnojami, cik daudz bija šo darbiņu — izkaltas rotas, pērlīšu darinājumi, vaska sveces, cepures no doņiem un kļavu lapām, bērnu zīmējumi, kā arī vēl daudz fantastiski skaistu lietu.
Sestdienas vakarā notika noslēguma pasākums, kur katras ievirzes pārstāvji pārējiem atklāja tās labās lietas, ko guvuši, piedaloties nodarbībās. Pēc noslēguma neizpalika arī ikvakara danči skolas aulā un nīkšana kultūras namā. Danči, kā ierasts, beidzās ar pēdējo deju „Zaglis”. Tovakar izturīgākie nīcēji, tostarp arī es, jaukā atmosfērā ar dziesmām pavadīja visu nakti, attopoties svētdien pulksten septiņos no rīta un saprotot, ka vairs nav vērts iet gulēt. Rīta vēsumiņā izgājām ārā un iekustējāmies jautrās spēlēs un rotaļās kopā ar rīta rosmes vadītāju Krišjāni Santu.
Sekoja noslēguma konference, kur ikvienam tika dota iespēja izteikt savu vērtējumu par nometnes norisi.
Līga Reitere izteica atzinību policistiem Jurim Graudiņam un Aivaram Stradiņam, kas rūpējās par nometnes dalībnieku drošību, kā arī pēdējā rītā nogādāja nīcējus uz internātu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.07.2011.
Autore: RITA TURKINA
KRISTAPA BARDZIŅA foto
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.07.2011.
Autore: RITA TURKINA
KRISTAPA BARDZIŅA foto