Katru gadu citā Vidzemes reģionā (rajona izpratnē) notiek bibliotekāru saiets.
Pirms diviem gadiem tāds notika Madonas novada Aronas pagasta „Kučuru dzirnavās”, 2010. gadā — Alūksnē. Šogad Vidzemes bibliotēku darbinieki 13., 14. jūlijā pulcēsies Gulbenē. Saietu organizē un rīko Latvijas bibliotēku biedrības Vidzemes nodaļa (vadītāja Gunta Romanovska) un tā reģiona galvenā bibliotēka, kur notiek pasākums. Konferenci Gulbenē atklās Nikolajs Stepanovs, Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs, Sandra Daudziņa, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja, Andris Vilks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors, Silvija Tretjakova, LBB priekšsēdētāja, Gunta Romanovska, LBB Vidzemes nodaļas vadītāja, Antra Sprudzāne, Gulbenes bibliotēkas direktore, uzstāsies arī Vecgulbenes muižas saimnieki.
Programma saietā ir ļoti plaša, dalībai pasākumā no mūsu reģiona pieteikušās Madonas un Cesvaines bibliotēku pārstāves.
Autore: INESE ELSIŅA