Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Somi dominē Latvijas rallijā

Redakcija

Autors • 08.10.2007.

Somi dominē Latvijas rallijā
Burtu lielums

Pagājušajā svētdienā Madonas rajonā norisinājās rallija „Latvija 2007" otrā diena, kurā tāpat kā pirmajā pārliecinošāko sniegumu demonstrēja Somijas šāgada čempions rallijā Jari Ketomaa, kas no 11 rallija posmiem spēja uzvarēt 6, bet uzvaras atlikušajos posmos izcīnīja Juha Salo un Jānis Vorobjovs, kas ieguva Latvijas čempiona titulu rallijā.

Juha Salo (Somijas šāgada vicečempions) ieņēma otro vietu kopvērtējumā, bet trešajā ierindojās Jāņa Vorobjova ekipāža, ceturtajā vietā palika Anda Neikšāna ekipāža, bet piektajā – Mārtiņš Būčiņš.

Dalība rallijā ne tāda kā cerēts diemžēl iznāca Zigurda Kalniņa un madonieša Ģirta Dombrovska ekipāžai, kas sacīkšu apstākļos centās izmēģināt savu jauno braucamo „Renault Clio". Jau pirmajā ātrumposmā tika piedzīvota avārija, bet startu Madonas posmos par neiespējamu padarīja tehniskas ķibeles.

– Avārijas iemesls bija vairāku apstākļu sakritība. Aiz kāda no tramplīniem bija straujš līkums, kuru neizbraucām, un auto apgāzās uz jumta. Nezinām, vai tā bija neprecizitāte stenogrammā, vai arī izvēlētais ātrums bija par lielu, iespējams, Zigis arī nedzirdēja, ko es viņam tobrīd saku, jo, kā vēlāk atklājās, sarunu iekārta bija noregulēta salīdzinoši klusu. Neraugoties uz avāriju, nolēmām, ka Madonas ātrumposmos jāpiedalās, un pa nakti savedām auto kārtībā. Diemžēl nepilnu kilometru no starta motors vienkārši pārstāja darboties. Sapratām, ka beigta ir zobsiksna, taču jaunam dzinējam šādai problēmai nevajadzētu gadīties. Būs jājauc vaļā motors un jāskatās, kas par lietu, – savos sacīkšu iespaidos dalījās Ģirts Dombrovskis.
Viņš atzīst, ka, ja neņem vērā piedzīvoto avāriju, piedalīšanās rallijā ir attaisnojusies, jo sākotnējā doma bija piedalīties, lai pierastu pie mašīnas un pārbaudītu, vai neparādās kāds jaunas mašīnas defekts, kas varētu sarežģīt dalību rallijā nākamgad, kad būs nopietna cīņa par punktiem sacīkšu kopvērtējumā.

Kopumā Madonas posmā startēja 69 ekipāžas, no tām 15 ārzemnieku ekipāžas – 8 no Somijas, 3 no Igaunijas, 1 no Lietuvas un 3 no Krievijas.

Pasākuma noslēgumā Madonā notika svinīgā apbalvošana, kuras laikā tika sveikti uzvarētāji, bija arī uguņošana.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px