Madonas novada pašvaldības domes kārtējā sēdē tika lemts par Rūpniecības, Gaujas un Veidenbauma ielas kvartāla daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekškvartāla autostāvlaukuma izbūvi.
Ar šo iedzīvotāju ieceri deputātus iepazīstināja viens no idejas autoriem Andris Dzenovskis. Viņš aicināja deputātus atbalstīt minētā kvartāla iedzīvotāju vēlmi izbūvēt iekškvartāla stāvlaukumu. Iekškvartāla ceļi un zaļā zona tiks izjaukta sakarā ar AS „Madonas ūdens” šogad paredzēto iekškvartāla ūdensapgādes un kanalizācijas trašu rekonstrukciju. Ņemot vērā, ka šogad tiek uzsākta Madonas pilsētas ielu rekonstrukcijas 2. kārta, kad tiks rekonstruēta Rīgas, Dārza, Blaumaņa, Skolas, Upes un Ceriņu iela, kur saskaņā ar ielu būvprojektu būvdarbu apjomiem tiek noņemts esošais bruģis 8752 m2 apjomā, iedzīvotāji aicina daļu šī materiāla atļaut izmantot iekškvartāla autostāvlaukuma izbūvei.
— Kvartāla iedzīvotāju atsaucība ir liela, un lielākā daļa ir gatava piedalīties. Iedzīvotāji ierosina izbūvei izmantot veco bruģi un bordas, kas tiks noņemtas, visi pārējie darbi tiks veikti pašu spēkiem. Šobrīd ir nepieciešams vienīgi domes saskaņojums. Esam ar mieru būt pirmie, kas ar savu piemēru parādītu citiem, ka var risināt tās problēmas, kas ir daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos. Laikam nevienam nav īpaši jāstāsta, cik smagi klājas mediķiem un ugunsdzēsējiem, kad rodas vajadzība iebraukt šajos iekšpagalmos. Parasti mašīnas ir saliktas abpus ceļam, un ir grūtības gan ar iebraukšanu, gan izbraukšanu, it īpaši ziemā, — norādīja Andris Dzenovskis.
Viņš atzina, ka stāvlaukumu izbūve nenotiks uz bērnu rotaļu laukuma rēķina. Pirmais rezultāts varētu būt redzams jau šoruden, kas ļautu atrisināt lielākā Madonas pilsētas daudzdzīvokļu nama iekškvartāla problēmu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.07.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto