Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonā top šķirošanas-pārkraušanas stacija

Redakcija

Autors • 04.07.2011.

Madonā top šķirošanas-pārkraušanas stacija
Burtu lielums

Šobrīd aktīvi norit Madonas šķirošanas-pārkraušanas stacijas būvniecības darbi. Ir sagatavots angāra laukums, ielieti pamata balsti, uzsākta pārkraušanas stacijas atbalsta sienas liešana, kā arī iebetonētas kolonnas. 

Savukārt atkritumu izgāztuvē „Lindēs” ir noņemts vecais atkritumu slānis, sabērta grunts, ieklāts ģeotekstils, bet pa virsu — vēl viena smilts kārta, kā arī iebūvēta drenāžas aka. Tur atlicis pabeigt smilšu spilvenu, uzbērt šķembas un uzliet asfaltu. Taču laukumā, kur top šķirošanas-pārkraušanas stacija, darba vēl ir salīdzinoši daudz, jo būvniekiem, pirmkārt, ir jācīnās ar problēmu, ka viens teritorijas gals atrodas augstāk par otru, tādēļ ka SIA „Madonas namsaimnieks” atrodas nelielā nogāzē. Tāpat arī nākas nemitīgi savstarpēji pielāgoties, saskaņot darbus, lai uzņēmums un būvnieki cits citam netraucētu. Šeit strādā SIA „Cēsu būvnieks”. SIA „Madonas namsaimnieks” valdes loceklis Guntars Dzenis atzina, ka ar sadarbību ir apmierināts.

Būvdarbu uzraugs Juris Timofejevs pastāstīja: — Objektā atkarībā no darāmā strādā 4—9 cilvēki. Ja ies tādā tempā, kā šobrīd, domājams, iekļausimies paredzētajā laikā un šogad stacija tiks izbūvēta.

Iepriekš jau informējām, ka SIA „Madonas namsaimnieks” sakarā ar atkritumu poligona „Dziļā vāda” atklāšanu māca bažas, kur atkritumus izvest, jo līdz ar poligona atklāšanu izgāztuve „Lindēs” jāslēdz, taču šķirošanas-pārkraušanas stacija vēl nav uzbūvēta. 

— Kā īsti būs ar atkritumu vešanu, vēl nezinu, jo līdz 17. jūlijam viss notiek pa vecam, bet tad saņemsim Vides ministrijas lēmumu par to, kā tālāk rīkoties. Kad tiks apstiprināta poligona cena, tiks aprēķināts tarifs par atkritumu izvešanu — likums paredz, ka vienai pašvaldībai ir viens tarifs. Tātad Madonas novadā, zonā, ko apkalpo „Madonas namsaimnieks”, iedzīvotājiem būs vienāds tarifs. Tarifu galvenokārt ietekmēs trīs faktori — degvielas cena, būtiskākais — atkritumu svars un materiālās izmaksas. Ja cilvēki darīs tāpat kā līdz šim un sadzīves atkritumu konteineros izmetīs arī būvgružus, dārza zemi, lakstus un tamlīdzīgi, maksa būs augstāka. Ja jautā, kur lai liek lielos atkritumus, jāatgādina, ka jau šobrīd iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja par maksu izvest lielos atkritumus, piemēram, būvgružus. Izvešanu var pieteikt „Madonas namsaimniekā”, un mēs tos ar speciālo konteineru savācam. Maksa ir atkarīga no daudzuma. Ir sagatavots pieteikums par 3000 kvadrātmetru liela laukuma būvniecību būvgružu šķirošanai atkritumu izgāztuvē „Lindēs”. Tajā iedzīvotāji paši būvgružus ievest nevarēs, tas būs iespējams tikai „Madonas namsaimnieka” transportam. To, ko nevarēsim izmantot otrreizējā pārstrādē, piemēram, sadrupināt vai smiltis — atsijāt, sūtīsim uz poligonu „Dziļā vāda”. Otra lieta, ko plānojam realizēt, ir sadarbībā ar ES projektu būvēt dalīto atkritumu pieņemšanas laukumu, ko bija paredzēts izbūvēt jau Vidusdaugavas projekta ietvaros, bet finansējuma trūkuma dēļ tas diemžēl neizdevās. Tādējādi varēs šajā laukumā ievest zaļos, lielgabarīta atkritumus, būvgružus, stiklu, plēvi un makulatūru, turklāt cena, pašiem iedzīvotājiem vai uzņēmumiem tos uz šejieni nogādājot, būs krietni mazāka. Tālāk no šejienes atkritumus nogādāsim „Lindēs”, kur tos centīsimies maksimāli pārstrādāt, lai uz poligonu „Dziļā vāda” būtu jāved mazāk atkritumu.  

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.07.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px