Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Veterāni sporto pasaules čempionātā Itālijā

Redakcija

Autors • 08.10.2007.

Veterāni sporto pasaules čempionātā Itālijā
Burtu lielums

Saulainas, sportisku emociju pilnas bija septembra pirmās nedēļas Itālijas pilsētā Riccione, kur risinājās 17. pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem (senioriem).
Par pasaules veterānu sacensībām "Stara" lasītājiem stāsta to dalībniece madoniete Dace Saulīte.

– Kādi iespaidi palikuši par pasaules sportisko veterānu čempionātu?
– Tas bija vērienīgs sporta pasākums. Pavisam sacensībām bija pieteikti 8940 dalībnieku no 96 valstīm, tajā skaitā 64 sportisti no Latvijas, viņu vidū – arī mēs, četri madonieši. Skaitliski lielākās komandas bija Itālijai – 3024 sportisti, Vācijai – 878, Lielbritānijai – 535. Piedalījās pat 95 gadu vecumu sasnieguši seniori – tādi pavisam bija trīs. Sacensības notika trijos stadionos, pludmales promenādē un maratons pa pilsētas ielām. Sasniegti 28 Eiropas un pasaules rekordi dažādās vecuma grupās.

– Kā veicās madoniešiem?
– Uzskatu, ka mēs parādījām savus labākos rezultātus. No Madonas sekmīgi cīnījās Līga Platpīre. Viņa šķēpa mešanā izcīnīja 7. vietu, lodes grūšanā – 22. vietu. Zinaīda Rācenāja piedalījās garajās distancēs, un 8 km krosā viņai 17. vieta, bet 10 000 m skrējienā – 9. vieta. Zintis Bikše skrēja 8 km krosa distanci un ierindojās 37. vietā. Patiess prieks par bijušās (un vēl joprojām domās esošās) madonietes Lailas Kurilovičas panākumiem. Viņa izcīnīja pasaules čempiones titulu trīssoļlēkšanā (11,49 m) un otro vietu augstlēkšanā (1,65 m).

– Kā vērtē savus startus?
– Manas distances saistījās ar soļošanu: 5 km soļojumā ierindojos 12. vietā, 10 km soļojumā – 17. vietā, 20 km soļojumā – 7. vietā. Priecājos, ka visās disciplīnās uzrādīju savus labākos rezultātus. Tagad būs mazs atelpas brīdis, bet jau pavisam drīz sāksies gatavošanās jaunajai sezonai un pasaules veterānu čempionātam Francijā 2008. gada martā.

– Ko atcerēsities no Itālijas?
– Atpūtas brīžos, kas radās startu starplaikos, pateicoties zinošajam un ceļojumos daudz pieredzējušajam šoferītim, arī mūsu gidam Zintim Bikšem, tika skatītas Itālijas skaistākās vietas – Florence, Venēcija, Sanmarīno Republika, Rimini, Dolomītu Alpi un Kortīna d'Ampeco. Visu jau nenofotografēt un bildēs neparādīt, bet atmiņā paliks kaut maza daļa no Itālijas.

Sagatavoja IVETA ŠMUGĀ

Foto no personiskā arhīva


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px