Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Ar teltīm, odiem un domubiedriem”

Redakcija

Autors • 04.07.2011.

“Ar teltīm, odiem un domubiedriem”
Burtu lielums

Lai paplašinātu jauniešu iespējas iesaistīties novada jauniešu darba plānošanā un realizēšanā, sadarbības tīkla uzlabošanā, reizi divos mēnešos Madonā mācību gada laikā notika divu dienu pasākumi jauniešiem.

Vasarā šī tikšanās forma tika mainīta — jau tradicionāli tika organizēts pasākums „Ar teltīm, odiem un domubiedriem”. Pērn pasākums notika Praulienas pagasta „Nometņu salā”, šogad no 14. līdz 16. jūnijam — Bērzaunes pagasta „Šubrakkrastos”. Ar jauniešiem līdzdarbojās pedagoģes Nadja Niedrīte, Agija Vāgnere, Anita Aizstrauta un Iveta Kaire. 

— Tā bija iespēja pulcēties ne tikai aktīvajiem jauniešiem, kas piedalās pasākumu organizēšanā, bet jebkuram skolēnam un skolu beigušajam, kas ir vecumā no 13 līdz 25 gadiem, — komentēja Nadja Niedrīte. — Ik pa laikam kāds mūsu komandai arī pievienojas no malas. Piemēram, Sandris Šumskis no Ļaudonas atbrauca otrajā tikšanās reizē un tagad jau ir novada jauniešu domes kodolā. 

Pasākumā „Ar teltīm, odiem un domubiedriem” kopumā piedalījās 18 dalībnieki. Raimonda un Anitas Aizstrautu atvēlētajā vietā bija gan skaisti, gan viss noderīgais vasarai — dīķis, kur peldēties, batuts, šūpoles, līdz ar to brīvā laika pavadīšana problēmas jauniešiem nesagādāja.
 
Ekskursijā uz Raimonda Aizstrauta metālapstrādes cehu jauniešiem bija iespēja iepazīties ar saimnieka nodarbošanos, apskatīt kārtību cehā un pabraukt ar mopēdiem. Raimonds Aizstrauts pastāstīja par savu motosportista karjeru — par traumām un uzvarām. Anita Aizstrauta savukārt novadīja diskusiju par jauniešu līdzdalību, kuras laikā klātesošie modelēja fantastisku situāciju — pašvaldība viņiem atvēl līdzekļus un jaunieši organizē konkrētu pasākumu. Starp citu, dažas no ģenerētajām idejām, iespējams, tiks īstenotas Bērzaunē, kad jūlija beigās tur notiks Baltā nakts. 

Īpaša izvērtās tikšanās ar Svenju Hiršhauzenu — brīvprātīgo no Vācijas. Meitene jauniešiem pastāstīja par brīvprātīgo darbu un savu pieredzi šai jomā. Novērtējot pasākuma aktivitātes, tieši šo iepazīšanos dalībnieki vērtēja visaugstāk. 

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.07.2011.

Autore: INESE ELSIŅA

NADJAS NIEDRĪTES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px