Varakļānu novadā cits pēc cita veiksmīgi tiek īstenoti dažādi projekti – bez īpašas aizķeršanas siltinātas izglītības un pašvaldības iestāžu ēkas, uzbūvēta sporta zāle un atjaunots sporta laukums, bet aizvakar Varakļānos svinīgi tika atklāti divi jauni objekti – jaunā dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija un notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.
ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Varakļānu ūdenssaimniecības attīstības I kārta" ietvaros Varakļānu pilsētā izbūvēta jauna dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, divi virszemes ūdens rezervuāri, otrā pacēluma sūkņu stacija, kā arī rekonstruēta galvenā kanalizācijas sūkņu stacija. Tāpat tika rekonstruēti un paplašināti arī ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli. Darbu kopējās izmaksas sastāda 1,67 miljonus latu (bez PVN).
Projekta kopējās izmaksas ir 5,35 miljoni latu, no tiem 3,7 miljoni latu – ES Kohēzijas fonda finansējums, 99 tūkstoši latu – valsts līdzfinansējums un 551 tūkstotis latu – pašvaldības līdzfinansējums. Īstenojot šo projektu, ir piepildījies vairāku varakļāniešu paaudžu sapnis.
Par dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijas un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvi Varakļānos sāka domāt jau tad, kad Varakļānu pilsētas domi vēl vadīja Juris Vēveris, bet to īstenot ir izdevies tikai tagad.
– Šī ideja dzima jau labu laiku iepriekš, pirms es sāku strādāt dzīvokļu saimniecības uzņēmumā, bet būves tika uzbūvētas samērā ātri – apmēram divos gados, – „Staram" atzina arī Varakļānu „Dzīvokļu komunālais uzņēmums" SIA valdes loceklis Ilmārs Basankovičs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto