VESTIENAS pamatskolas skolēni, konkursa "Pirmajam latviešu botāniķim Jānim Ilsteram -160" uzvarētāji, 3.-4. jūlijā saņems netradicionālo balvu – atpūtu divu dienu vasaras skoliņā "Dadzītis".
– Šogad 28. maijā pirmajam latviešu botāniķim Jānim Ilsteram atzīmējām 160 gadu jubileju, un šai jubilejai par godu Madonas novadā 5.-8. klašu skolēniem bija izsludināts konkurss. Atsaucās Vestienas pamatskolas skolēni, un 15 konkursa uzvarētāji tiek apbalvoti ar iespēju divas dienas pabūt netradicionālā atmosfērā pie dabas. Ar bērniem strādās trīs jaukas skolotājas – Iveta Kaire, Inese Mailīte un Aldona Gudrīte, – informēja Vestienas pagasta pārvaldes informācijas centra konsultante Vita Eizentāle. Atceroties, ka savulaik J. Ilsters bieži izmantojis folkloras materiālu, lai skolēnus ieinteresētu, attīstītu viņu izdomu un fantāziju, audzinātu cieņu pret dabu un tautas vēsturi, arī skolēniem būs iespēja radoši izpausties.
– "Dadzītis" sola interesantas nodarbības gan pļavā, gan mežā, jo Jānis Ilsters bija botāniķis. Tās tiek gatavotas kā pārsteigums, praktiskajās darbnīcās varēs mācīties, kā izmantot augus sadzīvē, veselībai, skaistumkopšanai u. c., – ieskicēja Vita Eizentāle.
Autore: IVETA ŠMUGĀ