Ir pagājis izlaidumu laiks, un 12. klašu absolventiem ir jāizdara izvēle – turpināt mācības kādā augstskolā vai mēģināt atrast darbu. Protams, šī izvēle nav viegla, jo pirms mācību uzsākšanas īsti nav zināms, ko var sagaidīt no šīs skolas un vai profesija, kuru izvēlēsies apgūt, ir visatbilstošākā katra interesēm. Lai, iespējams, atvieglotu šo grūto izvēli, aptaujāju jauniešus, kas vismaz vienu gadu jau ir studējuši un var dalīties savos iespaidos par izraudzīto skolu un profesiju.
Edīte Miķelsone mācās Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Komunikācijas zinātņu 2. kursā. No trim piedāvātajiem novirzieniem – sabiedriskās attiecības, mediji un mārketings – viņa izvēlējās studēt sabiedriskās attiecības. Edīte pastāsta, ka, pirms nolēma mācīties tieši komunikāciju, viņai bija trīs iespējamie varianti – psiholoģija, angļu valoda un komunikācija, bet beigās izlēma, ka komunikāciju studēt būs visinteresantāk. Tomēr, kaut arī viņa nav vīlusies studiju virzienā, arī ļoti apmierināta nav, jo ir priekšmeti, kuri patīk un ir interesanti, un ir arī tādi, kuri nepatīk un neinteresē.
Matīss Maltisovs mācās Ventspils Augstskolā studiju programmā "Elektronika". Par studijām Matīss stāsta: – Šo studiju programmu izvēlējos tāpēc, ka interesē visa veida elektroniskās ierīces – to uzbūve, darbība utt. Vienmēr ir bijusi interese par to, kā pats ar savām rokām varētu uztaisīt ko interesantu, piemēram, likt diodēm mirgot mūzikas ritmā. Līdz šim brīdim lielākais sasniegums ir izcīnītā 1. vieta robotikas sacensībās "Tehnisko jaunrades dienu" ietvaros, kur 3 cilvēku lielā grupā vairāk nekā 6 stundu laikā uztaisījām sumo robotu. Ar izvēlēto studiju programmu esmu apmierināts. Laboratorijas ir ļoti modernas, jo tehniskais nodrošinājums ir labākais, ko studentiem spēj piedāvāt pasaulē. Kopmītnes apvienotas ar pašu augstskolu, līdz ar to studentiem nekur nav jābrauc, lai nokļūtu uz skolu. Ventspils Augstskolu izvēlējos tāpēc, ka šī skola ir mūsdienīga, kopmītnes – jaunas, pasniedzēji – ļoti atsaucīgi, ir perspektīvas nākotnē u. c. Lielas iespējas iegūt kvalitatīvu un labi apmaksātu darbu uzreiz pēc studijām, piedāvājumu ir ļoti daudz. Mana augstskola ir viena no labākajām Latvijā, noteikti iesaku ikvienam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2011.
Autore: SANITA ROĢE,
ViA Mediju studiju un žurnālistikas programmas
1. kursa studente