Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Vienkārši ideāla pieredze”

Redakcija

Autors • 01.07.2011.

“Vienkārši ideāla pieredze”
Burtu lielums

Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolniece Dace Dzelzkalēja piedalījās apmaiņas braucienā uz Norvēģiju. Projektā jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem pārstāvēja piecas Eiropas valstis – Norvēģiju, Franciju, Slovēniju, Spāniju un Latviju. Šajā deviņu dienu apmaiņas braucienā no katras valsts iespēja piedalīties tika dota astoņiem jauniešiem. Par to Dace uzzināja Madonas bērnu un jauniešu centrā no Madonas jauniešu iniciatīvu centra vadītājas Agijas Vāgneres.

Projekts tika veidots, lai jauniešiem parādītu, ka „zaļais" dzīvesveids nemaz nav tik sarežģīts un laikietilpīgs, tikai vajag pierast šķirot atkritumus un domāt par vides aizsardzību. Lielākoties tika stāstīts, kā Norvēģijā šķiro atkritumus, un rādīts, kā tos sagatavo pārstrādei. Varēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kad saistošā veidā mācīja šķirot atkritumus, piemēram, bija jāsašķiro atkritumi pa tiem paredzētajiem konteineriem. Tā kā Norvēģija ir valsts, kurā visvairāk rūpējas par vides aizsardzību un atkritumu šķirošanu, tā bija lieliska iespēja redzēt vislabāko piemēru, jo tur visi domā par savas vides sakopšanu un aizsardzību.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2011.

Autore: SANITA ROĢE,
ViA Mediju studiju un žurnālistikas programmas
1. kursa studente

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px