17. un 18. jūnijā Rīgā, Strazdumuižā, notika Latvijas Neredzīgo biedrības (LNB) 85 gadu jubileja. „Dievs, saglabā gaismu" – šie vārdi ir ierakstīti LNB karogā. Pasākuma laikā notika LNB aktīvāko biedru apbalvošana.
Latvijā šobrīd kopumā ir aptuveni 20 000 vājredzīgo cilvēku, no kuriem aptuveni 5000 ir iestājušies neredzīgo biedrībās. Apbalvošanai tika ieteikti 150 biedri, tajā skaitā arī divas Madonas novada pārstāves. No Jēkabpils reģiona Madonas novada Gaida Buiķe tika apbalvota par ilggadēju darbu LNB un Daiga Akmentiņa – par aktīvu piedalīšanos LNB sporta sacensībās, kas notika 11. jūnijā Rīgā, Daugavas stadionā. Daiga Akmentiņa tajās ieguva 1. vietu šķēpa mešanā, 1. vietu trīssoļlēkšanā, 2. vietu – diska mešanā un 3. vietu – lodes grūšanā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.06.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva