Ērgļu arodvidusskolā, sākot jauno mācību gadu, nokomplektētas trīs mācību grupas – namdaru, viesnīcu servisa un guļbūves ēku celtnieku.
– Grupas ir atvērtas, audzēkņi sākuši mācīties, vienīgi varētu vēlēties, lai šīs grupas būtu mazliet pilnākas, – atzīst mācību iestādes direktora vietniece mācību darbā Sarmīte Blūma.
Vairāki mūsu izstrādātie projekti vēl turpinās. Piemēram, Eiropas Savienības fondu (ESF) projekts "Namdaris", kura būtība ir attiecīgās izglītības programmas pilnveida aktualizēšana, jo projekta ietvaros pagājušajā mācību gadā tika uzņemta viena audzēkņu grupa, kuru apmācība pilnībā tiek apmaksāta no šī projekta līdzekļiem, un apmācība turpinās arī šogad.
Otrs ESF projekts ir kokkopja arborista apmācības programmas realizēšana. Audzēkņus ar vidējo izglītību šajā grupā uzņemsim ar jauno gadu, un arī viņi mācīsies par šī projekta pilnīgi apmaksātiem līdzekļiem.
Uzņemšanu izsludināsim, bet var jau sākt interesēties par šo no projekta līdzekļiem apmaksāto programmu, – atklāj Sarmīte Blūma un uzsver, ka Ērgļu arodvidusskolā turpinās divas Leonardo da Vinci izglītības programmas – "Eiropas koku kopšanas apmācība internetā" (starptautisks projekts) un "Eiropas sertificēšanas sistēmas izveidošana koka ēku celtniecības speciālistiem".
No 22. līdz 25. oktobrim Ērgļu arodvidusskolā ierodas starptautiskas vizītes pārstāvji – audzēkņi kopā ar saviem skolotājiem no Spānijas un Polijas, lai projekta Comenius ietvaros piedalītos sanāksmē par patērētāju tiesībām. – Mēs apmeklēsim arī Lubānu, z/s "Jaunkalēji" Ošupes pagastā, fabriku "Laima". Viesus bez bažām varam uzņemt, pateicoties tam, ka pie mums izveidota ļoti laba, eiropeiska mācību virtuve un skolas virtuve. Arī audzēkņiem ļoti patīk mācību process jaunajā virtuvē.
Autore: ASTRA ZAGORSKA