Aizvadītās nedēļas nogalē, pastaigājoties pa Madonas, Ērgļu, Varakļānu, Cesvaines un Lubānas pilsētas centru, ik uz soļa varēja sastapt saposušos ļaudis ziediem rokās – mācību iestādēs turpinājās izlaidumi.
Izlaiduma sarīkojums Madonas pilsētas 1. vidusskolā piektdien, 17. jūnijā, ritēja, kā ierasts: karoga ienešana, divpadsmito ievešana, labāko skolēnu godināšana, pateicības vārdi vecākiem, skolai un skolotājiem, priekšnesumi, smaidi, apsveikumi, ziedi un nedaudz arī smeldzes. Katram beidzējam, viņa tuviniekiem šie, protams, bija īpaši svētki – vienīgie viņu personiskajā ceļā. Lielāko reģiona skolu šogad absolvēja 76 skolēni. Kā uzsvēra Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Inese Strode, izlaiduma sarīkojums notika trim absolventu klasēm, divas no tām apguva vispārizglītojošo programmu, viena – profesionālā virziena programmu, papildus gūstot ieskatu tūrisma zinībās. Kopā ar absolventiem svētku brīdī bija klašu audzinātājas, kas līdz izlaidumam rūpējās par saviem izglītojamajiem, – 12.a klasē – Valtra Stangaine, 12.b klasē – Elita Kalniņa, 12.c klasē – Līvija Tālzeme. Ar izcilību, Ministru prezidenta pateicību, kā arī Eiropas pārstāvniecības Latvijā pateicību skolu beidza Madonas pilsētas 1. vidusskolas audzēkne Vineta Raubiška. Lai gan atestātus absolventi saņems vien jūlija vidū (pēc tam, kad komisija būs izlabojusi centralizētos valsts pārbaudes darbus), gan mācībās, gan sabiedriskajā darbā Vineta sevi parādījusi no vislabākās puses visa mācību gada garumā, gada atzīmēs saņemot tikai 8, 9, 10 balles.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.06.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto