Pirms pāris mēnešiem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis paziņoja, ka tuvāko mēnešu laikā ministrija sagatavos un iesniegs likuma labojumus Saeimā, kas dotu tautai tiesības atlaist novada un pilsētas pašvaldību, ja tā zaudējusi iedzīvotāju uzticību.
Kaut arī jautājums par vietēja līmeņa referendumiem, kas ļautu atlaist pašvaldības, ik pa laikam tika aktualizēts dažādās sabiedrības grupās un publiskajos forumos, VARAM nopietnāk uz šo jautājumu lika paraudzīties Jelgavas novada iedzīvotāju nostāja. Iedzīvotāji lūdza palīdzību ministram, jo līdz šim nesekmīgi centušies panākt Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (viņš izpelnījās vēlētāju neuzticību, jo esot melojis, lai izvairītos no atbildības par iespējamo līdzdalību asi kritizētajās malumedībās Platonē) atlaišanu. Kā zināms, likums vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram konkrētos gadījumos ļauj gan atlaist novada vai pilsētas domi, gan atstādināt atsevišķas amatpersonas, gan apturēt pašvaldības domes lēmumus. Konkrētajā gadījumā ar Ziedoni Cauni ministrs atzina, ka šoreiz viņam neesot juridisku tiesību atlaist pašvaldības vadītāju, viņaprāt, turpmāk līdzīgās situācijās risinājums būtu – dot iedzīvotājiem tiesības atlaist pašvaldību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.06.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS