22. jūnija vakarā apmeklētājiem būs iespēja pabūt uguns skulptūru festivālā „Uguns-ūdensroze 2011", kas jau ceturto gadu notiks Sarkaņu pagasta Biksērē.
Festivāla tēma šogad ir „Pirms pasaules radīšanas", kur mākslinieki dodas „pirms pasaules radīšanas" tēlu meklējumos dažādās kultūrās un savā fantāzijā.
Šis ugunsskulptūru festivāls iecerēts kā brīnumains rituāls, kas skatītāju vēlreiz aizved līdz pasaules radīšanas notikumam. Festivāla laikā mākslinieki pēc savas ieceres rada četras skulptūras, kas atveido dažādus tēlus un spēkus, kuri bija pirms pasaules radīšanas un piedalījās šajā lielajā notikumā, gan to atbalstot, gan tam pretojoties. Kā pēdējā tiek iededzināta piektā skulptūra, kuras veidošanā piedalās visi mākslinieki un tiek aicināti piedalīties arī skatītāji. Šī skulptūra simbolizē pasaules radīšanas mirkli. Un, tā kā katrs apmeklētājs ir iesaistījies kopējās skulptūras radīšanā, viņš tiešā veidā piedalās radīšanas procesā. Tā visi festivāla skatītāji kļūst par radītājiem un kļūst arī atbildīgi par to, kāda ir šī pasaule.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2011.
Autore: INESE ELSIŅA