Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atceļ lēmumu par pārcelšanu

Redakcija

Autors • 15.06.2011.

Burtu lielums

Pirmdien Madonas novada domes ārkārtas sēdē deputāti atcēla 2010. gada 29. aprīļa Madonas novada domes sēdes lēmumu „Par Madonas novada pašvaldības iestādes „Madonas pansionāts" pārvietošanu uz Mārcienu, Meža ielu 24.

Lēmums par Madonas pansionāta pārvietošanu uz Mārcienu aptuveni pirms gada tika pieņemts ar domu, ka tiks rekonstruētas bijušās armijas virsnieku kopmītnes, nodrošinot pansionāta iemītniekiem labākas un piemērotākas telpas nekā pašreizējās.

– 2010. gada 29. aprīlī pieņemto lēmumu atcēlām, jo neizdevās piesaistīt finansējumu. Izstrādāto projektu LAD neatbalstīja, jo konkrētās aktivitātes ietvaros tika finansēta tikai dienas aprūpes centru izveidošana un atjaunošana, bet veidot vēl vienu dienas aprūpes centru (tāds jau Dzelzavā ir) Madonas novada pašvaldībai nav aktuāli un diez vai, ņemot vērā, ka tas neatrastos Madonas pilsētas centrā, to izdotos piepildīt. Tādējādi iecerēto telpu rekonstrukcijai Mārcienā pašvaldībai vajadzētu ņemt kredītu. Taču patlaban aizdevumus pašvaldībām galvenokārt ļauj ņemt tikai līdzfinansējuma nodrošināšanai ES finansētiem projektiem, – situāciju skaidro Madonas novada domes sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Vineta Lamberte. – Lēmuma atcelšana par „Madonas pansionāta" pārcelšanu uz Mārcienu gan nenozīmē, ka šis jautājums no dienaskārtības tiek noņemts vispār. Telpas, kas atvēlētas „Madonas pansionātam", ir nepieciešamas pašai Madonas slimnīcai, to trūkst ambulatorajai nodaļai, bet, protams, kamēr nav rasts cits risinājums, „Madonas pansionātam" ļauj palikt turpat. Diemžēl joprojām visai neskaidra ir Madonas slimnīcas nākotne. Mēs zinām, ka Madonas slimnīca ir un būs, bet kāda tā būs ilgtermiņā, precīzi nav zināms. Tas traucē pieņemt lēmumu arī attiecībā uz „Madonas pansionātu" – vai tas varēs palikt pašreizējā vietā, vai arī jāmeklē cits risinājums. Neviens jau „Madonas pansionātu" pārvietot uz citurieni tāpat vien negrib, ja vien būtu iespēja palikt turpat, attīstīties un paplašināt „Madonas pansionāta" telpas Madonas slimnīcā.

Ja tas nebūs iespējams, vajadzēs meklēt citu risinājumu. Kā uzsver Madonas novada domes sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja V. Lamberte, varianti esot dažādi, piemēram, turpat varētu palikt vismaz gulošie sociālās aprūpes centra iemītnieki. Nav izslēgts variants, ka „Madonas pansionāts" varētu atgriezties Parka ielā, kur tas reiz jau bija, ja, protams, izdotos rast finansējumu ēkas rekonstrukcijai, bet pagaidām „Madonas pansionāta" iemītniekiem nevajadzētu satraukties. Ja arī būs jāpieņem lēmums par „Madonas pansionāta" pārcelšanu, tas tiks darīts izsvērti, tā, lai pansionāta iemītnieki tiktu nodrošināti ar labākām un piemērotākām telpām nekā pašreizējās.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px