No 1. līdz 6. jūnijam radās unikāla iespēja dzīvot Dombrovicē, tā labāk iepazīstot poļu viesmīlību. Brauciena mērķis bija Eiropas Integrācijas fonda ietvaros finansēts projekts, kura idejas pamatā ir tēma „Jo es biju svešinieks, un jūs mani uzņēmāt" (Mateja 25:35b).
Ideja par šādas tikšanās nepieciešamību un konkrēto tēmu radās Dombrovices priesterim, kurš bieži aizdomājās, kā Polijā jūtas iebraucēji, bēgļi, vai valsts ir pietiekami viesmīlīga, uzņemot svešiniekus. Cik viegli imigrantiem integrēties poļu sabiedrībā, kā mēs katrs izturamies pret citādo, citām rasēm, reliģijām, un kādi ir mūsu aizspriedumi.
Kopā bijām aptuveni 120 dalībnieku, vairums – poļu tautības, arī 10 ukraiņi un 6 latvieši (ieskaitot klostermāsu Baibu, kas šobrīd studē Polijā un lieliski veica tulka pienākumus). Mēs, Latvijas grupas pārstāvji, savā starpā pirms tam nebijām pazīstami, taču nedēļas laikā iepazināmies tuvāk un satuvinājāmies arī ar poļu, ukraiņu draugiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.06.2011.
Autore: AGIJA VĀGNERE
Foto no pasākuma